Завантаження якісних готелів Києва скоротилося до 48,3%, - дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Завантаження якісних готелів Києва скоротилося до 48,3%, - дослідження

1022
Готельний ринок Києва з декількох причин характеризується високим рівнем конкуренції, і операційні показники готелів в 2013 р. поступаються торішнім. Про це йдеться в огляді ринку якісних готелів столиці України за підсумками І півріччя 2013 р., представленому компанією Jones Lang LaSalle (JLL).
“Показник RevPAR (прибутковість на номер) у брендованих готелях української столиці знизився майже на 32% у першому півріччі 2013 р. відносно аналогічного періоду 2012 р. Це наслідок падіння завантаження на 10% і зниження середнього тарифу більш ніж на 20%”, – зазначив керівник відділу готельного бізнесу Jones Lang LaSalle Девід Дженкінс.
Короткі результати готельного ринку Києва за І півріччя 2013 року:
- Завантаження якісних готелів Києва скоротилося до 48,3%;
- Середній тариф (ADR) склав всього 212 дол. проти 280 дол. роком раніше;
- Під час проведення Євро-2012 в червні минулого року ADR в київських готелях склав 446 дол., а в червні 2013 р. Вартість проживання була нижчою більш ніж у два рази;
- В умовах зниження середнього тарифу і появи доступних якісних готелів (Ibis, Holiday Inn та ін.) очікується зростання попиту на готельне розміщення в Києві.
Як вказано в дослідженні, за підсумками 6 міс. 2013 року середнє завантаження якісних об’єктів у місті склало 48,3% проти 53,5% у першій половині 2012 р. Череда відкриттів нових готелів за останні кілька років привела до напруженої конкуренції об’єктів за корпоративний попит. “В умовах фінансової та політичної нестабільності в Україні, на наш погляд, понижуючий тренд збережеться і надалі, особливо враховуючи той факт, що в найближчі кілька років у місті відкриється ще кілька готелів, включаючи об’єкти під такими брендами, як Park Inn, Hilton і Renaissance”, – йдеться в огляді.
У JLL відзначили, що з урахуванням активного введення нових готелів падіння завантаження в цілому по ринку на 10% не є особливо драматичним. “Ми спостерігаємо значне падіння середнього тарифу – з 280 дол. у першому півріччі 2012 р. до 212 дол. в аналогічному періоді поточного року, – зазначає Дженкінс. – За Києвом закріпилася слава “дорогого” міста з точки зору якісної готельної пропозиції, особливо коли в минулому в місті було лише кілька брендованих готелів. З відкриттям таких готелів, як Ibis, Holiday Inn і Ramada Encore, в місті з’явилася більш доступна альтернатива”.
Як випливає з огляду, відкриття готелю Fairmont в 2012 р. загострило конкуренцію в найбільш дорогому сегменті готельного ринку Києва, який до того моменту вже був представлений готелями Hyatt і InterContinental. В результаті пропозиція в цьому сегменті перевищила нечисленний платоспроможний попит, що призвело до зниження середнього тарифу.
Зазначимо, що в червні минулого року Київ приймав фінальну частину Чемпіонату Європи з футболу. Під час Євро-2012 середній тариф у цілому по ринку становив 446 дол., а в червні 2013 р. – 207 дол. У той же час у завантаженні готелів у червні ц.р. відносно аналогічного місяців 2012 р. змін не спостерігалося.
“Таким чином, якщо при аналізі результатів І півріччя 2013 р. зробити поправку на показники червня, ми побачимо, що в цілому з початку року середній тариф знизився на 14%, що також є відчутним падінням”, – сказано в дослідженні.
“Незважаючи на безвізовий режим для більшості мандрівників, що прибувають, ми бачимо, що Києву ще не вдалося повною мірою закріпитися в списку популярних європейських напрямків турів вихідного дня, – зазначає Дженкінс. – Однак в умовах зниження середнього тарифу і відкриття все більшої кількості доступних готельних об’єктів є надія на зростання попиту у вихідні, що дозволить підвищити завантаження готелів в місті, яке по праву може вважатися вартим уваги туристичним напрямом”.
Також у JLL додали, що відкриття нового терміналу аеропорту “Бориспіль” торік і збільшення числа прямих міжнародних рейсів також повинні позитивно вплинути на готельний ринок міста.
Динаміка операційних показників якісних готелів Києва у І півріччі 2012-2013 рр.
Завантаження якісних готелів Києва скоротилося до 48,3%, - дослідження
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що міжнародний готельний оператор Kempinski виходить в Україні. Планується, що перший готель під його управлінням відкриється в 2015 р. в Києві. Компанія має намір співпрацювати з одним з найбільших у столиці забудовників – “Познякижитлобуд”.
Jones Lang LaSalle (NYSE: JLL) – компанія, що надає фінансові та комплексні професійні послуги в сфері нерухомості. По всьому світу експерти компанії пропонують інтегровані послуги власникам, орендарям і інвесторам, які прагнуть отримати максимальний прибуток від своїх активів на ринку нерухомості. Річний оборот компанії становить 3,9 млрд дол. Jones Lang LaSalle працює на ринках більш ніж 1 тис. міст в 70 країнах по всьому світу. У Росії і країнах СНД JLL представлена офісами в Москві, Санкт-Петербурзі, Києві та Актау.
Jones Lang LaSalle є лідером ринку послуг в сфері управління корпоративною нерухомістю – портфель компанії становить близько 242 млн кв. м по всьому світу. У 2012 р. JLL закрила угоди з купівлі-продажу і залучення фінансування загальним обсягом 63 млрд дол. LaSalle Investment Management, підрозділ з управління інвестиціями, є одним з найбільших і найбільш диверсифікованих в світі, управляючи активами вартістю 46,3 млрд дол.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас