У Туреччині знайшли причину масового отруєння росіян: справа не в їжі, а в любові до "все включено" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Туреччині знайшли причину масового отруєння росіян: справа не в їжі, а в любові до "все включено"

Світ
3529
Масове отруєння російських туристів у Туреччині не пов’язане з якістю їжі, переконана влада середземноморської країни, яка продовжує розбиратися з інцидентом в готелі селища Бельдібі, заперечуючи, що щось подібне відбулося також на курортах Аланії і Белека. Представник посольства Туреччини в РФ пропонує тверезо оцінити ситуацію, заявляючи, що немає підстав для гіпотетичної заборони на в’їзд росіян до Туреччини, яким пригрозив напередодні Росспоживнагляд.
“Всі аналізи, які брали на пробу, негативні, не виявлено жодного збудника інфекції. Швидше за все, все сталося через спекотну погоду, через переїдання”, – повідомили “Інтерфаксу” про передбачувані причини отруєння в московському представництві міністерства культури і туризму Туреччини. Незважаючи на позитивні результати експертиз, влада середземноморської країни продовжує стежити за ситуацією.
Глава відділу культури і туризму посольства Туреччини в РФ Джелал Килич підкреслив в інтерв’ю РІА “Новости”, що зазвичай з туристи не з Росії масово не захворюють в готелях Туреччини: “Ніколи, і це дивно! Щорічно до Туреччини приїжджають п’ять мільйонів німців, в наших готелях відпочивають вісім мільйонів турецьких туристів. У них бувають поодинокі випадки отруєнь, але ніколи не буває масових. Може бути, у росіян є якась особлива культура їжі, яка призводить до таких речей…”
“Завжди можна вибрати повний пансіон або напівпансіон, але “все включено” залишається найпопулярнішим видом відпочинку. Він дуже подобається росіянам”, – зазначив представник турецької влади.
Джелал Килич описав, які небезпеки криє в собі необмежений доступ до шведського столу: “Коли люди приїжджають відпочивати за системою “все включено”, вони, як правило, їдять і п’ють більше, ніж удома. Діти, наприклад, цілий день хапають то морозиво, то сік, то бутерброди, то ще що-небудь. Якщо врахувати жарку погоду, пекуче сонце, виходить досить важка для будь-якого організму ситуація. Різні розлади в таких умовах неминучі”.
Представник турецького посольства запропонував поглянути на ситуацію з нездужанням 69 росіян, з яких 17 потрапили до лікарні з зневодненням, в масштабі всього туристичного потоку.
“У 2012 році ми прийняли 3,5 мільйона туристів, що було на 20% більше, ніж роком раніше. У першому півріччі 2013 туристів було вже 1,7 мільйона (приріст – 18%). Природно, з цього величезного числа людей хтось може потрапити в ДТП, застудитися або відчути себе погано в готелі. Це природно”, – зазначив Джелал Килич.
Для заборони росіянам відвідувати Туреччину через інфекційну небезпеку співробітник посольства не бачить ніяких підстав. Він привів у приклад готель Orient Palace в Аланьї: там, за даними російської влади, сталося масове отруєння 23 співвітчизників, але турецька сторона заперечує. “За тією інформацією, яку я отримав, всього серед росіян було зафіксовано 15 випадків отруєнь (в цьому готелі. – ред.), але не одночасно, а протягом декількох днів. Всі побували в лікарні, але відразу були виписані, ніхто там навіть на ніч не залишався”, – зазначив Джелал Килич. Він звернув увагу, що цей готель розрахований на 1200 туристів.
“При такій кількості гостей 15 осіб, які відчули себе погано, – дуже невеликий відсоток. (…) У готелі на тисячу місць щодня до 10 чоловік можуть звертатися до лікаря, це нормально”, – упевнений представник турецького посольства.
“Відпочинок у Туреччині абсолютно безпечний. Я вважаю, що це найкраще місце для канікул росіян. Підтвердження тому – постійно зростаючий турпотік”, – зазначив Джелал Килич.
У суботу, 3 серпня, 69 росіян, які відпочивали в готелі Grand Ring в селищі Бельдібі, звернулися за медичною допомогою. Всім був поставлений діагноз “гострий гастроентерит”. Ростуризм повідомив 7 серпня, що спалахи гострого гастроентериту були зафіксовані також у готелях Orient Palace в Аланьї (23 випадки) і Jacaranda в Белеку (24 випадки).
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас