Через продажних пожежників 70% будинків в Україні зводять із порушенням - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через продажних пожежників 70% будинків в Україні зводять із порушенням - експерт

Нерухомість
1195
Більшість будинків в Україні зводять із порушенням будівельних норм через дозволи пожежної інспекції, які замовник може легко купити.
Так вважає Володимир Черняк, генеральний директор ТОВ “Сканрок”.
“У ДСТУ (Державні стандарти України) чітко написано, які матеріали можна використовувати і коли, – розповідає Черняк. – Але насправді 70% будівель міста Київ зводять із порушенням правил. Це відбувається за допомогою пожежної інспекції, з якою фінансово вирішують усі питання. Після чого замовники отримують дозвіл. Питання закривається, адже самі ж пожежники будуть приймати об’єкт в експлуатацію”.
За словами експерта, в Україні також катастрофічна ситуація з порушенням процесу проектування.
“Фасадні системи – дуже складні конструкції і можуть висіти навіть на 25-поверсі у районах 80-ти метрів. А сьогодні навіть проектів для фасадів немає. Плита шириною 80 см і довжиною 120 см із висоти 9-го поверху може у будь-який момент зірватися, якщо вузли змонтовані неправильно. Можна лише уявити, до яких це може призвести наслідків”, – підкреслив він.
На думку Черняка, багато проблем при експлуатації будинків виникає із використанням утеплювача – пінополістиролу.
“У нормах чітко написано, що пінополістирол можна застосовувати до відмітки 23,5 м. А у Києві його використовують до 25 поверху. Утеплювач вставляється у пінопласт і його не можна загасити. Саме це і відбулося у будинку поблизу станції метро “Шулявська”, – заявив будівельник.
Нагадаємо, 31 травня загорівся 25-поверховий будинок у Києві на вул. Гетьмана, 1Б. Відомо, що спалахнула зовнішня обшивка, яку пожежники не змогли швидко загасити. Мало того, рятувальники не мали змоги навіть дістатися вище 18 поверху. На щастя, жертв і постраждалих тоді не було.
За матеріалами:
gazeta.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас