Допомогли автопрому: продажі вживаних автомобілів в Україні зросли на 50%


Допомогли автопрому: продажі вживаних автомобілів в Україні зросли на 50%

За сім місяців цього року в Україні продано більше 75 тис. старих автомобілів, вперше поставлених на облік ДАІ. Це на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомили в Асоціації автовиробників України “Укравтопром”.

“Ринок автотранспортних засобів, які використовувалися, формується за рахунок імпорту і склав за липень 12,5 тис. машин, що становить 39% від загальної кількості автомобілів, вперше поставлених на облік в ДАІ України. За підсумками семи місяців було продано 75,1 тис. таких автомобілів “, – проінформували в асоціації.

У тому числі в липні первинні продажі вживаних автомобілів зросли порівняно з червнем на 6%.

В “Укравтопромі” також повідомили, що за 7 місяців частка старих авто в загальному обсязі первинного ринку легкових автомобілів склала 4%, комерційних автомобілів – 89%, а автобусів – 44%. При цьому в липні частка старих легковиків склала 5%, комерційних авто – 88%, автобусів – 41%.

Нагадаємо, що з 1 вересня з’явиться новий екологічний податок – утилізаційний збір на автомобілі. Платити його змусять простих українців.

4 липня парламент прийняв у цілому законопроекти № 0936 “Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів” та № 0975 “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів”. У цьому зв’язку оператори автомобільного ринку України прогнозують зростання цін на автомобілі, скорочення імпорту і, як наслідок, можливий дефіцит деяких моделей вже з 1 вересня.

У свою чергу Євросоюз застеріг Україну від введення утилізаційного податку на автомобілі та доплат при купівлі вітчизняних авто.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua