ГПУ раптово виявила, що Фонд держмайна "розбазарює" санаторії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ГПУ раптово виявила, що Фонд держмайна "розбазарює" санаторії

Казна та Політика
603
У ході перевірки Генпрокуратурою виявлено численні правопорушення при використанні держмайна санаторно-курортного та оздоровчого призначення.
Про це повідомив старший прокурор управління захисту інтересів держави Генпрокуратури Олександр Лахвацький, якого цитує прес-служба відомства.
За його словами, в ході перевірок було встановлено неналежне ведення уповноваженими органами державного обліку цих об’єктів, земель, на яких вони розташовані і невжиття заходів щодо упорядкування земельно-кадастрової документації з цих питань.
“Так, Фондом держмайна не забезпечено контроль за ефективним використанням, збереженням зазначеного державного майна. Підтвердженням моїх слів є той факт, що з 130 об’єктів, що знаходяться в його управлінні, кожен сьомий – зруйнований або відсутній, кожен п’ятий – не використовується або використовується не за призначенням”, – сказав він.
Крім цього прокурор зазначив, що Фондом неналежним чином ведеться Єдиний реєстр об’єктів державної власності (оздоровчого призначення), що не контролюється робота регіональних відділень, бездіяльність яких сприяє незаконним операціям з нерухомістю та протиправному використанню державного майна.
Всього в ході перевірки, зазначив прокурор, розпочато 7 кримінальних проваджень щодо посадових осіб органів ФДМУ, їх керівникам направлено 17 подань.
Також ще 11 кримінальних виробництв розпочато за фактами знищення та пошкодження державних оздоровчих об’єктів.
За словами Лахвацького, органи влади також не вживають заходів щодо упорядкування земельно-кадастрової документації на підпорядкованих їм об’єктах оздоровчого призначення.
Як наслідок, на значну площу рекреаційних земель відсутні правовстановлюючі документи.
У цілому, зазначив прокурор, у ході перевірок з питань правомірності використання рекреаційних земель внесено 65 подань, розпочато 23 кримінальних провадження щодо незаконного відчуження та самовільного заняття земель площею 78 га.
Як повідомлялося, нещодавно Вищий господарський суд України зобов’язав Департамент майна Москви повернути Фонду держмайна України комплекс санаторію “Першотравневий” у Євпаторії, який є державною власністю України.
За матеріалами:
Українська правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас