Ділова активність у світі ставить рекорди, але країни БРІК впадають в апатію - опитування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ділова активність у світі ставить рекорди, але країни БРІК впадають в апатію - опитування

Світ
433
У липні світова ділова активність досягла максимуму 16 місяців, однак ділова активність країн, що розвиваються зменшилася вперше більш ніж за чотири роки.
Такі дані наводять американський JPMorgan і європейський HSBC.
Індекс світового обсягу виробництва всіх галузей, який розраховує JPMorgan з використанням даних Markit, збільшився до 54,1 пункту в липні з 51,2 пункту в червні, залишаючись вище позначки 50 пунктів, що відокремлює зростання від скорочення, протягом чотирьох років. Зростанню індексу сприяло насамперед поліпшення показників США і Великобританії.
“Світова економіка зробила позитивний крок у напрямку третього кварталу”, – коментує Джо Люптон, старший економіст JPMorgan. – Хоча більш сильні результати гарні самі по собі, структура щодо регіонів залишається тривожно нерівномірною, особливо це стосується створення робочих місць”.
За даними HSBC, зведений індекс виробничого сектора і сектора послуг ринків, що розвиваються знизився до 49,4 пункту в липні з 50,6 пункту в червні, впавши нижче “вододілу” зростання.
“Ринки, що розвиваються поки не відчувають поштовху від стабілізуючими попиту в США, Європі і Японії”, – сказав представник банку Фредерік Ньюманн. – Головний ризик для ринків, що розвиваються в даний момент – це те, що циклічний спад виробництва і більш слабка активність в секторі послуг зрештою приведуть до ослаблення ринку праці”.
Обсяг виробництва в чотирьох найбільших економіках, що розвиваються – Бразилії, Китаї, Росії та Індії – в такому масштабі скоротився вперше з 2009 року. При цьому зайнятість на ринках, що розвиваються, загалом, залишилася незмінною, а інфляційний тиск скоротився.
У той же час індекс ділових очікувань дещо відновився. Так, індекс майбутнього обсягу виробництва на ринках, що розвиваються, що розраховується HSBC, злегка зріс порівняно з червнем, проте залишився на другій мінімальній позначці за 16 місяців.
Нагадаємо, що на початку липня відтік капіталу з країн БРІК викликав одночасне падіння на ринках акцій, облігацій і валют в Росії, Бразилії, Індії та Китаї вперше з 2006 року.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас