Провокація на кордоні Індії та Пакистану: вбито 5 індійських військових — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Провокація на кордоні Індії та Пакистану: вбито 5 індійських військових

Світ
491
Спірний штат Кашмір вже став причиною двох воєн між Індією і Пакистаном. Черговий інцидент стався після того, як сторони вирішили відновити переговори з врегулювання конфлікту.
Індія звинуватила Пакистан в черговій провокації в прикордонному штаті Джамму і Кашмір, конфлікт навколо території якого триває вже 60 років і став причиною кількох воєн між країнами.
За даними індійських військових, під час патрулювання в секторі Пунч на лінії контролю в Кашмірі пакистанцями були вбиті п’ять індійських солдатів. На їх думку, індійці потрапили в засідку, влаштовану пакистанським загоном, який незаконно перетнув кордон.
З початку року на лінії контролю в Кашмірі сталося понад 30 інцидентів. Останнє серйозне загострення індо-пакистанських відносин через Кашмір сталося на початку року і мало не призвело до повномасштабного військового конфлікту.
Новий інцидент може підірвати спроби нормалізації відносин між країнами, які планували в серпні відновити мирні переговори з врегулювання ситуації.
Попередній раунд переговорів був перерваний після того, як в цьому регіоні був знайдений обезголовленим індійський військовий.
Як сказав заступник голови МВС Індії Р.П.Н. Сінгх, “якщо Пакистан хоче поліпшити відносини з Індією, чинити так не можна”.
У свою чергу, представник пакистанських сил безпеки заявив, що ніякої стрілянини на індійсько-пакистанському кордоні не було.
З часу розділу Британської Індії в 1947 році між новоутвореними державами – Індією та Пакистаном – відбулося кілька повномасштабних війн – в 1947-1948 роках, в 1965 і 1971 роках, а також безліч дрібних прикордонних конфліктів. Причиною двох з трьох воєн стало кашмірське питання. Сьогодні в Кашмірі немає офіційних кордонів – армії двох держав розділяє лінія контролю.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас