Глава уряду Гібралтара порівняв Іспанію з Північною Кореєю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Глава уряду Гібралтара порівняв Іспанію з Північною Кореєю

Світ
470
Фабіан Пікардо, головний міністр (глава уряду) Гібралтару, який є територією Великобританії, порівняв Іспанію з Північною Кореєю. Таку заяву він зробив після того, як іспанська влада пригрозили посиленням контролю на кордоні з Гібралтаром.
У свою чергу, британський прем’єр-міністр Девід Кемерон заявив, що «серйозно стурбований» ситуацією на кордоні Іспанії та Гібралтару, передає Reuters. Раніше МЗС Великобританії запевнив, що розбіжності у відносинах між двома країнами будуть вирішені політичним шляхом.
У неділю, 4 серпня, міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Гарсія-Маргаліт заявив, що в Мадриді розглядають можливість запровадити збір за перетин кордону з Гібралтаром у розмірі 50 євро, пише BBC News. Таким чином уряд хоче відшкодувати збитки, які понесуть іспанські рибалки. За даними влади країни, останні постраждають від дій Гібралтару, який почав на своїй території будівництво штучного рифу.
Гарсія-Маргаліт озвучив і інші урядові ініціативи. Зокрема, він запропонував закрити повітряний простір Іспанії для літаків, що рухаються в Гібралтар, а також зупинити підвіз матеріалів для будівництва рифа. Напередодні виступу міністра іспанська влада посилила перевірки на іспано-гібралтарському кордоні, через що на дорогах утворилися затори.
Іспанія неодноразово заявляла претензії на Гібралтар, який перейшов до Великобританії в 1713 році за умовами Утрехтського мирного договору. У Лондоні територію вважають своєю, вказуючи також на результати референдуму 2002 року. Тоді 98 відсотків гибралтарців проголосували за збереження британського управління.
Площа Гібралтару становить близько 6,5 квадратних кілометрів, на яких розташована велика скеля. На цій території проживають близько 29 тисяч осіб. Як Іспанія, так і Гібралтар (через Великобританію) входять до Європейського союзу.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас