Фінансовий скандал у США: 15 банків підозрюються в маніпуляціях зі ставками за деривативами — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фінансовий скандал у США: 15 банків підозрюються в маніпуляціях зі ставками за деривативами

Світ
799
У фінансовому секторі назріває новий скандал, пов’язаний з маніпуляціями процентними ставками. Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США виявила свідчення того, що найбільші банки замішані в маніпуляціях процентними ставками за деривативами.
Під підозрою знаходяться 15 банків: Bank of America, Barclays, BNP Paribas, Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, HSBC, JPMorgan, Mizuho, Morgan Stanley, Nomura, Royal Bank of Scotland, UBS і Wells Fargo.
Цього разу банки спіймали на маніпуляціях з процентною ставкою ISDAFIX. Ставка ISDAFIX була створена в 1998 році компанією International Swaps and Derivatives Association (ISDA) спільно з Thomson Reuters і ICAP.
ISDAFIX використовується при торгівлі деривативами під назвою свопціони – опціони на своп. Іншими словами, це контракт, який дозволяє його покупцю укласти угоду за свопами в певний час в майбутньому.
Станом на кінець липня 2013 номінальний обсяг деривативів, прив’язаних до свопціонів, становив $ 29,5 трлн дол.
До ставок ISDAFIX також прив’язані процентні ставки по ряду різних фінансових інструментів. Зокрема, процентні ставки по облігаціях, які використовуються для будівництва комерційної нерухомості, процентні ставки за аннуїтетними платежами.
Спочатку фінансова влада США запідозрила, що в маніпуляціях зі ставкою ISDAFIX замішана тільки компанія ICAP. Новини про те, що стосовно неї ведеться розслідування, з’явилися у квітні цього року.
Проте потім у CFTC з’явилися докази, що в чергові маніпуляції на фінансовому ринку замішані банки. Зокрема, представники CFTC заявили, що у комісії є записи телефонних дзвінків, а також електронне листування між різними банками та брокерами компанії ICAP.
Стверджується, що трейдери, які займалися торгівлею свопціонами в банках, давали брокерам детальні інструкції щодо купівлі або продажу такого обсягу процентних свопів, який дозволив би підштовхувати ставку ISDAFIX до певних рівнів.
У результаті банки могли збільшувати вартість своїх позицій по свопціонах, якраз перед тим як відбувалося погашення даних контрактів.
Після того як регулятори виявили ці факти, розслідування торкнулося великих банків. Представники CFTC заявили, що вже “поговорили” з трейдерами з Barclays і Citigroup і планують також зустрітися із співробітниками інших 13 банків, які підозрюють у маніпуляціях.
Ряд експертів відзначили, що процентна ставка ISDAFIX є “більш складною і менш відомою для широкої публіки”, ніж LIBOR. Однак при цьому маніпуляції з ISDAFIX можуть впливати на ще більшу кількість звичайних людей.
Справа в тому, що угоди та інструменти, пов’язані з даною процентною ставкою, досить часто використовуються з боку пенсійних фондів, для того щоб хеджувати портфельні ризики.
Крім того, з цією ставкою також працюють компанії, які пов’язані з ринком облігацій (як, наприклад, PIMCO).
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас