У очікування утилізаційного збору: продажі нових авто в Україні зросли на 18% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У очікування утилізаційного збору: продажі нових авто в Україні зросли на 18%

Особисті фінанси
2025
У липні в Україні зафіксовано 18%-е зростання продажів нових автомобілів. Підігріти інтерес до млявих автопродажів зміг прийнятий Верховною радою законопроект про утилізаційний збір, який теоретично може почати діяти вже з 1 вересня.
Лідерство на українському авторинку зберіг ЗАЗ (хоча його утилізаційний збір не торкнеться). Зрозуміли це і покупці, і збут ЗАЗів виріс на 1%.
На тлі незначного спаду у Hyundai, Geely навпроти наростила продажі на 94% і впритул підібралася до позицій корейського конкурента. У липні Hyundai ще вдалося відстояти друге місце на ринку, але в активі у Geely наростаючі продажі відразу декількох нових моделей.
Volkswagen збільшив продажі за останній місяць на 21%. Нова модельна політика дала свої результати і у Ford, який зробив ставку на 1,0-літрові мотори для своїх масових моделей. Він зміг додати відразу 40% продажу.
Утилізаційний збір привів в автосалони і покупців преміум-автомобілів, кажуть експерти, які не сильно турбувалися під час ажіотажу навколо спецмита. Маркою № 1 в преміум-сегменті в липні і раніше залишився Mercedes-Benz, а от на друге місце вийшла Audi. На третьому місці з продажів – Lexus, який наростив 50% обсягу продажів.
Нагадаємо, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко вважає, що якщо введуть утилізаційний збір, продажу дешевих нових авто впадуть на 8%, дорогих – на 15-18%. Також після введення даного збору значно зросте вартість автомобілів.
На початку липня Верховна рада прийняла законопроект № 0936, який встановлює базові ставки утилізаційного збору. З нових легкових автомобілів потрібно буде платити 4,73-30,2 тисячі гривень залежно від об’єму двигуна, з уживаних – 9,46-60,5 тисячі гривень. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8-14,74 тисячі гривень, вживаних – 17,6-29,4 тисячі гривень залежно від їх маси.
Також, в липні, народні депутати, члени комітету з питань податкової та митної політики просили президента України ветувати закони про утилізаційний збір.
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас