Буде/не буде осінній дефолт в Україні: чи вірять прогнозам читачі FINANCE.UA — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Буде/не буде осінній дефолт в Україні: чи вірять прогнозам читачі FINANCE.UA

Казна та Політика
8092
Вчора на нашому сайті з’явилася цікава стаття. Олександр Паращій, керівник аналітичного відділу компанії Concorde Capital під заголовком На порозі дефолту об’єднав фактори, які можуть призвести Україна до такого сумного сценарію. На його думку, недовиконання доходів, збитки “Нафтогазу”, значні “захищені” витрати і тенденція до підвищення фіскального тиску в умовах падаючої економіки ставлять державні фінанси у вразливе становище.
Зрештою, як вважає експерт, виходи є тільки два: піти на домовленість з МВФ і, як наслідок, погодитися на жорсткі заходи економії; або ж почати переговори про реструктуризацію боргів, що рівносильно оголошенню дефолту.
Наші читачі не змогли залишити без уваги таку важливу тему. Пропонуємо вам ознайомитися з їх коментарями. Орфографія і пунктуація збережені.
Obval_Defoltovich – Відмінна стаття! Дуже грамотно і толково все розписано, об’єктивно відображено реальний стан держфінансів. Очевидно, що він плачевний. І не треба більше ніяких експертів! Їх стьоб з приводу зростання економіки і стабільності гривні нічим не обгрунтований – порожні слова!
Це вже настав апогей “покращення”. Касовий розрив у бюджеті 40 млрд – це круто!
Можливо, він буде покритий емісією нічим не забезпеченої гривні, що спровокує ажіотажний попит на валюту. Адже не можна ж бюджетникам не виплатити зарплати, а то бунти почнуться. Розв’язка вже близька. Хтось скоро заплатить за “покращення”. І очікувані чергові вибори президента – не панацея для стабільної гривні. До виборів при такому положенні справ в економіці просто не дотягнуть. При такому розкладі вже до кінця року виникає загроза девальвації гривні на 20-30%.
Дваждидвашнік – Певний стан спокою, який можна назвати і стабільністю, таки має місце. І вірогідність дефолту теж відноситься швидше до фантастики або модного нині жанру альтернативної історії.
Девал гривні – інша справа. Він буде, питання коли.
Eglo-odessa – Це ж не 2008. Підуть опричники, потрясуть спочатку дрібних, потім середніх, ну на худий кінець поговорять всередині сім’ї, щодо того, що при гангрені краще відрізати кисть, ніж цілком дуба дати, самі поділяться.
Romanov_R – Всі розповіді про дефолт особисто мені приїлися ще в тому році, коли мене активно переконували в його неминучості, а потім соромливо шаркали ніжкою зі словами “всі помиляються, ну немає дефолту, ну так це ж добре”. Задається питання, справедливе, між іншим: сенс в повторенні помилок минулого, якщо приводів для цього ще менше, ніж тоді? Щоб наприкінці року знову забирати всі ці “прогнози” назад? Як діти малі …
W0vva – а по-моєму теж все це пустишка, просто вже довгий час говорять про дефолт (вже не один рік). люди просто втомляться рано чи пізно і перестануть вірити таким заявам
Vitaly P – Дефолт пророкують, пророкували і пророкувати будуть. Просто так цікавіше жити, залякуючи людей. Така велика кількість схем і наукових термінів затьмарить розум не одному професору.
Пишіть, будь ласка для людей. Якщо хотіли задавити кількістю, вам це вдалося. Але зі своєї сторони, можу сказати, що стабільність гривні мене влаштовує, нарешті стало можливим щось планувати на майбутне, і якщо НБУ обіцає стабільність гривні, то ці заяви базуються на реальних розрахунках не менш серьйозних за наведенні в статті.
Mullerfather – Стаття вірна і висновки правильні. Інше питання що до 2015 року курс тримати будуть навіть зубами. Якщо для цього доведеться пожертвувати парочкою “не своїх” олігархів, з метою переприватизації їх власності, це буде зроблено. Бо вибори будуть фальсифіковані, а заспокоювати набагато простіше той народець, заощадження якого не перетворилися на туалетний папір за півроку-рік до виборів.
Є тільки одне велике АЛЕ, а саме скільки мотузочці не витися, а кінець все ж коли то буде. Враховуючи що з точки зору міжнародних фінансів України веде себе рівно так само, як людина, яка звикла жити в борг і всі нові борги віддає набираючи нові, причому під більш високий відсоток, то й кінець буде аналогічний: як тільки сума виплат перевищить суму того що можна взяти в борг, розпочнуться проблеми. А як тільки кредитори зрозуміють що є проблеми з виплатою, вони зажадають виплат всі разом. І тоді так, буде те що називають дефолтом. Але до цього моменту швидше за все пройде ще кілька років, в залежності від того як швидко будуть зростати апетити правлячої сім’ї.
Афанасій_Шелес – Чим більше Україна виплачує боргів, тим більше вона приваблива для інвесторів у майбутньому. Це говорить про те, що зовнішні вливання, інвестування, приплив єврооблігацій тільки допоможуть зміцнити нац. валюту.
Gadya_Petrovich – Курс гривні банківський стосовно долара таки просяде восени, проте НБУ не буде цього помічати і залишить оф курс в районі 7,99, максимум 8,01
Якщо міжбанківський курс попрямує до прямої позначки 8,4 (як в бюджеті) або її перевищить, тоді дійсно введуть податок на обмін валют, щоб “остудити” ринок.
Упевнений, що співпраця з МВФ взагалі не буде більше розглядатися взагалі, тому Янукович на поступки для МВФ не піде. Соус прокис.
Дефолту за зовнішніми зобов’язаннями не буде, а от за внутрішніми – до виборів також не передбачається, а після виборів по-ситуації.
Уряд буде позичати далі, підвищуючи вартість запозичень і це неминуче.
Всім тимчасово пощастило…
Від себе додамо, що Україна – країна непередбачувана. Те, що для будь-якої держави може бути на 100% істинним, для нашої буде лише ворожінням на кавовій гущі. Адже у нас так тісно пов’язані економіка і політика, і цей зв’язок може як дозволити країні “дефолтнути”, так і утримати її від такого кроку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас