У Росії бізнесменів-початківців звільнять від податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росії бізнесменів-початківців звільнять від податків

Світ
338
Федеральні міністерства схвалили ідею звільнення від усіх податків на два роки будь-якого російського індивідуального підприємця, який вперше зареєстрував свій бізнес. Таким чином уряд спробував відреагувати на масовий відхід малого бізнесу в тінь, що стався після підвищення ставки страхових внесків вдвічі.
Нова програма, ймовірно, почне працювати з наступного року. Ідею доручив опрацювати прем’єр-міністр країни Дмитро Медведєв. Хоча власне податки, які підпадають під дію програми бізнесмени платити не будуть, внески будуть збиратися в повному обсязі.
Податкові канікули будуть надаватися тільки підприємцям, які починають з нуля. Уряд має намір простежити, щоб бізнесмени не намагалися видати свій старий бізнес за новий.
Видання зазначає, що при такому розкладі висока ймовірність оформлення приватних підприємств на найближчих родичів. У цьому зв’язку розглядалася ідея надати пільги взагалі всім бізнесменам без винятку, але на такий радикальний крок уряд не наважився.
Через збільшення ставок соціального податку діяльність тільки в поточному році припинили 458 тисяч індивідуальних підприємців у Росії. Торік ця цифра становила 3,7 мільйона осіб. Багато хто з бізнесменів не закрили свою справу де-факто, а залишилися на нелегальному становищі.
Зараз невеликий приватний бізнес віддає податки, вибираючи з декількох режимів. Наприклад, підприємці можуть платити ПДВ та ПДФО, єдиний податок на поставлений дохід або використовувати спрощену систему (6 відсотків з обороту або 15 відсотків з прибутку).
Ставка страхових внесків для підприємців з 1 січня 2013 року зросла з 17 до 36 тисяч рублів на рік. У липні для пом’якшення наслідків цього кроку Держдумою був прийнятий законопроект, за яким внески для ІП з доходом менше 300 тисяч рублів знизилися до 19,4 тисячі рублів. У той же час, якщо величина річного доходу підприємця перевищує 300 тисяч рублів, то вони повинні платити МРОТ і один відсоток від обороту.
За матеріалами:
Відомості
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас