Українців масово охопило прагнення здаватися багатим і успішним — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українців масово охопило прагнення здаватися багатим і успішним

Світ
12025
Громадяни, які скромно заробляють, щоб довести оточуючим свою спроможність, купують автомобілі преміум-класу і найдорожчі телефони. Прагнення здаватися багатим і успішним масово охоплює жителів небагатої пострадянської України.
Видання наводить слова британця Мартіна Нанна, гендиректор міжнародної піар-компанії Whites Communication, що має офіс в Україні, який серед головних рис сучасних українців називає нестримне прагнення зовсім небагатих людей жити на широку ногу.
“У нас в офісі дівчина зомліла через тижневе голодування, оскільки витратила всю свою зарплату на туфлі. Туфлі були красиві, але навряд чи коштували того, щоб за них померти”, – розповідає він, якому одного разу довелося допомагати молодому киянину штовхати його дорогий спортивний Porsche, тому що у того не було грошей на бензин.
Журнал зазначає, що схильність середнього українця купувати іномарки преміум-класу істотно дорожчі, ніж його квартира, спускати зарплату на новітні гаджети або дорогий брендовий одяг, а потім класти зуби на полицю помічають не лише європейці.
Про ту ж специфіку національної поведінки говорять дані дослідження Базові цінності росіян у європейському контексті Інституту соціології Російської академії наук (РАН), який проаналізував життєві цінності громадян 25 країн Європи.
“Україна, Росія, Литва та інші пострадянські республіки значно випереджають [інші європейські] країни по тому компоненту, де у фокусі багатство і влада над людьми, але не демонстрація своїх здібностей”, – говорить Володимир Магун, котрий працював над дослідженням.
При цьому кореспондент пише, що схильність до життя не за коштами, а також заклопотаність своїм невисоким матеріальним статусом сформувалася завдяки культу споживання, що прийшов в Україну із Заходу після розпаду СРСР, говорять соціологи.
Проте, зазначає видання, якщо в ЄС консюмеризм став органічною рисою розвитку цивілізації, то в колишніх радянських республіках, які довгий час були відокремлені від капіталістичного достатку залізною завісою, він набув гіпертрофованих і навіть нездорових форм, впевнені експерти.
У першу чергу українцям дозволяє почуватися комфортно володіння дорогим автомобілем, пише журнал. А експерти зауважують: серед тих, хто купує такі машини, люди з різною товщиною гаманця, їхня головна мотивація – хоча б зовні долучитися до вищої соціальної касти.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас