Подробиці багатомільйонної афери, яку провернув екс-заступник голови Держрезерву у Ліберії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Подробиці багатомільйонної афери, яку провернув екс-заступник голови Держрезерву у Ліберії

Кримінал
2089
Колишній заступник голови Держрезерву України Віктор Бречко разом із двома колишніми офіцерами українського миротворчого вертолітного батальйону Костянтином Соколовським і Олександром Сибірцевим розшукується прокуратурою Ліберії за шахрайство, підробку документів та розкрадання майна в особливо великих розмірах.
Подробиці афери колишніх українських держслужбовців були оприлюднені під час прес-конференції в ліберійській столиці Монровії. Як з’ясувалося, українці “кинули” компанію з голландським капіталом West African Synergies Liberia (WAS Liberia; займається розвідкою золотих родовищ) на мільйони доларів.
За словами нового директора WAS Liberia Святослава Стороженко, протизаконна діяльність Бречко була розкрита в травні 2013 року, коли екс-керівник підприємства залишив свою посаду без узгодження з інвесторами. “Бречко перестав відповідати на дзвінки і зник у невідомому напрямку”, – розповів Стороженко.
Згодом інвестори з’ясували, що Бречко за допомогою підроблених документів переоформив на фіктивні компанії і продав кілька десятків одиниць дорогого устаткування і транспортних засобів, а гроші, виручені за реалізацію техніки, привласнив.
“Ми планували інвестувати в економіку Ліберії близько 50 мільйонів доларів. Але багато проектів були згорнуті через діяльність попереднього менеджменту і зокрема колишнього директора підприємства, громадянина України Віктора Бречко. Прямий збиток інвестора оцінюється в 13 мільйона доларів”, – зазначив Святослав Стороженко.
Він зазначив, що через шахрайські дії колишнього керівництва, торік були зупинені проекти WAS Liberia по деревообробці і золотодобуванні. На той момент інвестиції в компанію склали кілька мільйонів доларів.
Як з’ясувалося пізніше, Бречко та Соколовський переконали інвесторів у необхідності вкладення цих коштів для розвитку підприємства і реалізації існуючих проектів, проте гроші інвесторів були привласнені.
Після раптового зникнення Бречко компанія звернулася до правоохоронних органів Ліберії. Окружна прокуратура Монровії видала ордер на арешт колишніх менеджерів WAS Liberia Бречко, Соколовського та Сибірцева, яких звинуватили в шахрайстві, підробці документів і завданні матеріальної шкоди – розкраданні майна в особливо великих розмірах.
Стороженко висловив упевненість, що правоохоронні органи Ліберії зроблять все, щоб злочинці були спіймані і відповіли за законом.
Нагадаємо, що Віктор Бречко у 2001-2002 роках працював у Держрезерві на посаді заступника голови. За повідомленнями ЗМІ, він був замішаний в торгівлі майном Держрезерву за демпінговими цінами через підконтрольну йому фірму “Либідь”. Після Держрезерву, Бречко займав пост заступника глави Держуправління справами при президенті України.
За неофіційними даними, які поширюються в інтернеті, зараз Бречко живе у Франції, і, за деякою інформацією, звернувся до французької влади з проханням про отримання громадянства.
У Ліберії видали ордер на арешт колишнього заступника голови Держрезерву.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас