Ймовірність підписання Україною асоціації з Євросоюзом становить близько 90% - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ймовірність підписання Україною асоціації з Євросоюзом становить близько 90% - експерт

Казна та Політика
617
Ймовірність підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом на саміті у Вільнюсі в листопаді цього року становить близько 90%. Про це заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера (The Bleyzer Foundation) Олег Устенко на прес-конференції в середу.
“Поїзд вже їде. Я б дав 90% ймовірності того, що Україна підпише угоду з Європейським Союзом про асоціацію, як заплановано”, – сказав О.Устенко.
При цьому, зазначив він, зона вільної торгівлі з ЄС почне діяти не раніше, ніж через 2 місяці після ратифікації угоди українським парламентом.
“Не варто думати, що вона моментально почне повністю діяти. Логіка підписання наступна. Як тільки буде підписана ця угода, воно має бути спрямована на ратифікацію до Верховної Ради України та додатково на ратифікацію до ЄС. Далі після того, як ВР затвердить цей документ, ми повинні будемо його відправити в спеціальну службу Європейського Союзу. І якщо це буде зроблено в найближчі дні після підписання, то вона почне діяти автоматично через 2 місяці після того, як буде поданий документ до Брюсселя”, – зазначив експерт.
Таким чином, за його словами, якщо парламент України ратифікує угоду в листопаді, то вже з 1 січня 2014 року почне діяти і частина положень документа, яка відносяться до зони вільної торгівлі.
Експерт пояснив, що угода складається з двох великих частин. Перша частина передбачає зону вільної торгівлі, яка представляє найбільший інтерес в короткостроковому періоді часу.
Друга частина – це інституційні зміни в країні, “на які дуже багато хто розраховує і вважає, що основний економічний ефект буде саме від другої частини”. На жаль, зазначив О.Устенко, ця частина угоди, відстрочена в часі на 3-5 років і пов’язана з необхідністю ратифікації угоди країнами ЄС.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас