Держцінінспекція: у київських комунальників немає підстав піднімати тарифи на комуналку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держцінінспекція: у київських комунальників немає підстав піднімати тарифи на комуналку

Казна та Політика
376
Підстав для підвищення тарифів на утримання житла в Києві немає. Про це свідчать дані перевірки, яка була проведена Державною інспекцією з контролю за цінами, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Антимонопольним комітетом у виконкомі Київської міськради (Київської міської державної адміністрації).
“Враховуючи те, що тарифи на послуги з утримання житла в місті Києві є одними з найвищих серед регіонів України і перевищують середній рівень по Україні (1,91 гривні за 1 квадратний метр), Держцінінспекція зробила висновок про те, що підстав для підвищення тарифів на утримання житла в Києві немає”, – йдеться в повідомленні.
Результати перевірок свідчать про те, що в основному розрахунки тарифів проведені відповідно до встановлених нормативів і порядків.
Також, проведеним аналізом встановлені резерви для проведення оптимізації окремих статей витрат, зокрема, адміністративних витрат і витрат на утримання загальновиробничого персоналу.
Згідно з підсумками фінансово-господарської діяльності ЖЕО за 2012 рік і I квартал 2013 року фактичні витрати на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відшкодовуються діючими тарифами на 83,5% і 88,6% відповідно.
Рівень встановлених тарифів для будинків комунальної форми власності (без рентабельності) коливається від 56 копійок за 1 квадратний метр до 3,52 гривні за 1 квадратний метр, середній тариф становить 2,80 гривні за 1 квадратний метр.
Для інвестиційних будинків, що обслуговуються приватними ЖЕО, мінімальний тариф становить 2,05 гривні за 1 квадратний метр, максимальний – 14,91 гривні за 1 квадратний метр (житловий будинок по вулиці Тараса Шевченка 27б, виконавець послуг – ТОВ “Планета Житло-Сервіс”). Середній розмір тарифу для такого житла становить 5,50 гривні за 1 квадратний метр.
“Разом з тим, тарифи на централізоване опалення, водопостачання та водовідведення у Києві є одними з найнижчих серед обласних центрів України”, – зазначають в Держінспекції.
Так, тарифи на теплопостачання з оплатою до 20 числа встановлені на рівні 237,70 гривні за гігакалорію, після 20 числа – 253,15 гривні за гігакалорію (виробник ВАТ “Київенерго”), при середньому по Україні – 238,48 гривні за гігакалорію.
Тарифи на централізоване водопостачання з оплатою до 20 числа становлять 1,80 гривні за кубічний метр і після 20 числа – 1,98 гривні за кубічний метр при середніх по Україні – 3,10 гривні за кубічний метр.
Тарифи на централізоване водовідведення відповідно встановлені на рівні 1,38 гривні за кубічний метр і 1,52 гривні кубічний метр (виробник ПАТ “АК “Київводоканал”), (середній по Україні – 2,23 гривні за кубічний метр).
Тому за результатами перевірки робочою групою КМДА надано пропозиції провести розрахунок витрат балансоутримувачів теплових пунктів на підставі аналізу фактичних витрат на утримання цих пунктів здійснити наступні заходи з метою підтвердження розміру тарифів на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання до економічно обгрунтованого рівня.
Крім того КМДА повинна затвердити норми споживання води, індивідуальні норми прибирання і вивезення снігу та посипання протиожеледними сумішами.
Перевірка проводилася робочою групою з 25 червня по 4 липня.
Станом на 1 січня 2013 житловий фонд Києва нараховує 11126 багатоповерхових житлових будинків. У тому числі на обслуговуванні підприємств комунальної форми власності налічується 8416 будинків, ЖБК – 912 будинків, ОСББ на самообслуговуванні – 345 будинків, відомчих будинків і гуртожитків – 880, інвестиційних будинків – 573.
Експлуатацію та утримання житлового фонду комунальної власності в Києві здійснюють 104 житлово-експлуатаційні організації комунальної власності міста і 8 приватних ЖЕО. Експлуатацію та утримання інвестиційних будинків здійснюють 100 експлуатаційних організацій приватної власності.
Тарифи, які діють і зараз у Києві, на утримання житла були введені в лютому 2011 року, на комунальні послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення – у березні 2011 року.
Розпорядженнями КМДА встановлено тарифи двох рівнів без рентабельності для споживачів, які платять до 20 числа, наступного за розрахунковим, і з рентабельністю в розмірі 10% для споживачів, які платять відповідно після 20 числа.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас