Українки вже відчули «покращення» через «податок на вагітність» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українки вже відчули «покращення» через «податок на вагітність»

Особисті фінанси
6713
Молодих жінок при прийомі на роботу змушують підписувати договори не вагітніти або пропонують зарплату в конвертах, щоб уникнути витрат на новий «податок на вагітність»
Так, вагітна 25-річна Ірина Трофімова розповіла журналістам, що на другому місяці вагітності вона змушена була звільнитися.
«Коли дізналися про мою вагітність, залишили мені офіційну мінімальну заробітну плату і позбавили робочого місця. Це називається у нас в країні «вижили», – розповіла жінка.
На іншому ж місці роботи намагаються убезпечити себе від нового податку контрактом.
«У мене в організації змушують підписувати документ не вагітніти два роки», – додала Трофимова. Після вступу в силу нового закону за жінок, які йдуть у декретну відпустку, роботодавці повинні платити податок у розмірі 33% від зарплати співробітниці, а з самої вагітної стягується лише 2% податку. І все це робиться заради того, щоб чотири декретних місяці пішли жінці до страхового стажу, з якого налічують пенсію.
Глава комітету економістів Андрій Новак вважає, що спосіб обійти цей закон буде дуже простий, але жорсткий. «На сьогодні вагітним жінкам або жінкам, які можуть бути вагітними, будуть ставитися умови: «Так, ми вас беремо на роботу, але трудову не оформляють. Або якщо оформляємо, то лише на мінімальну зарплату». Решта відносини – в стилі конвертних відносин», – пояснив експерт.
В уряді ж обіцяють мотивувати роботодавців брати на роботу жінок. «Зараз ми окремо розробляємо програму, і через три місяці ми її представимо. Зміни до закону про зайнятість, де ми дамо додаткові стимули для того, щоб жінку після пологів, вагітну жінку більше брали на роботу роботодавці, і були більш мотивовані», – заявила міністр соцполітики Наталія Королевська.
Як повідомлялося, з 1 липня жінкам, які йдуть у відпустку по вагітності та пологах, починає враховуватися страховий стаж.
За матеріалами:
ТСН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас