Застій на ринку нерухомості - що думають читачі FINANCE.UA про "високі ціни і відсутність покупців" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Застій на ринку нерухомості - що думають читачі FINANCE.UA про "високі ціни і відсутність покупців"

Нерухомість
3865
За останні кілька днів дуже актуальною стала тема нерухомості: експерти майже в один голос твердять про різноманітні зміни на ринку через введення обмеження на розрахунки готівкою. Дехто стверджує, що зараз ринок виріс на 30% порівняно з минулим роком, і зараз все більше людей намагаються укласти угоди до вересня. А деякі вважають, що сталося сильне просідання кількості угод, замість запланованого підвищеного попиту.
Так, за даними сайту приватних оголошень Slando, в період з травня по липень кількість угод на ринку нерухомості скоротилася в рази. Продажі квартир впали втричі, а будинків – у чотири рази.
Пропонуємо вам ознайомитися з коментарями читачів FINANCE.UA на цю тему. Орфографія і пунктуація збережені.
Hxbbgaf – Крах ринку переоцінених бетонних коробок почнеться раніше девала? Неважко здогадатися, що висновки в статті зроблені неправильні. Якщо б вся справа була в обмеженні готівкових розрахунків з 1-го вересня, то кількість угод, навпаки, зросла б, так як всі поспішали б купити-продати, поки ці розрахунки можливі. А так виходить, справа тут в іншому. Сама розповсюджена причина застою на ринку нерухомості – завищені ціни і відсутність покупців!
Оператор БД – Зростання “хотілок” дійсно було. До середини червня ціни стабільно знижувалися, хоч і низькими темпами, потім було невелике зростання, яке вже з другої половини липня зійшло нанівець і ціни стали тупцювати на місці.
При цьому продавці чомусь подумали, що на цьому “ажіотажі” можна нагріти лоха-покупця, але забули, що такі як вид, зникли із зникненням масової іпотеки. А також не додумалися, що ці нововведення вдарять таки по них самих. По-перше, оцінка – як раз головний біль продавця і якщо він думає, що зможе додаткові витрати перекласти на покупця, то глибоко помиляється, по-друге, тепер замість бажаних баксів вони отримають макулатуру та ще й на віртуальному рахунку. Якщо для покупця валюта – це засіб збереження коштів і він все одно буде з нею розлучатися, то яка йому різниця в гривню він їх переведе або в тугрики, головне, що основна мета виконана – заощадження збережені. А для продавця ж тепер буде ще й геморой з купівлі валюти. І знову ж, якщо продавець думає, що за “банкет” всього цього заплатить покупець, то, імхо, знову мимо.
Barmalei – Справа в тому, що переважною більшістю продавців рухає сліпе бажання продати “за подорожче”. Ніякого аналітичного підходу, тим більше аналізу ринку (хоч би поверхневого) ніхто не проводить. Багатьом це просто не під силу (вони навіть не думають, що можна так зробити). Решті – влом. Тому й виникають якісь ефемерні ціни, а якщо ще дізнаються, що хтось десь продав однушку з діркою світла на штуцер дорожче – тут же піднімуть ціну на свою. Отаке.
Insideman – Краса! Як щас пам’ятаю заголовки тиждень-другий тому:
“Ажіотаж на ринку нерухомості!”, “Продажі нерухомості виросли!”, “Хто не встиг – той спізнився!!”…
Gadya_Petrovich – Взагалі обмеження на оплату готівкою нерухомості (більше 150 000 гривень) набуде чинності з 1-го вересня. Після цього активність на ринку нерухомості дійсно впаде. Однак падіння активності не говорить конкретно про падіння цін. Частина продавців просто зніме свої пропозиції, а покупці також візьмуть вичікувальну позицію, поки система купівлі-продажу не почне працювати належним чином.
Woozy – Купив квартиру у червні. Харків. Дивився троячки в одному районі – Салтівка, біля метро. Середня ціна пропозиції 59 у.о. (чешка). Для порівняння – друг купував у серпні 2011 за 48 у.о. Ось Вам і падіння. ПС. Сам чекав пів року падіння, начитавшись місцевих аналітиків.
Mortimer – Очевидно, що ходовий (дешевий малогабаритний) товар може рости в ціні з причини значного перевищення попиту (пропозиція скорочується набагато швидше попиту через несучаснц структурц житлового ринку).
Наостанок нагадаємо, що минулого тижня ми також постаралися розібратися, які перспективи у ринку нерухомості через низку найближчих змін. Але поки, порівнявши різноманітні думки, можна здогадуватися, що кардинально ринок не поміняється.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас