Американські студенти викрали яхту за допомогою GPS — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американські студенти викрали яхту за допомогою GPS

Світ
4021
Група студентів з університету Техасу (США) під керівництвом свого професора показала можливість внести перешкоди в роботу систем супутникової навігації на морських судах. Вони зуміли передати помилковий GPS-сигнал на яхту, що приймала участь в тесті. Подробиці повідомляє ряд зарубіжних ЗМІ, включаючи Daily Mail і Fox News, однак багато експертів дивляться на «нову загрозу судноплавству» досить скептично.
Судентам вдалося транслювати на антени суднової навігаційної системи сигнал, який був пізнаний електронікою як супутниковий. Оскільки для визначення положення на місцевості навігаційний комплекс використовує саме порівняння ряду сигналів один з одним, маніпулювання одним з них дало експериментаторам можливість спотворити дані про положення судна.
У повідомленні Fox News цитується конгресмен від штату Техас Майкл Маккол, на думку якого йдеться про «дуже серйозну загрозу національній безпеці». При цьому політик поскаржився, що його звернення з цього приводу до секретаря міністерства національної безпеки не викликали реакції. «Вони сказали, що це їх не стосується і не виявили жодного інтересу», – поскаржився Маккол.
Техаська група не уточнює те, яким чином їх атака може вплинути на транспорт, який використовує ряд незалежних навігаційних систем. Крім GPS і судна, і літаки використовують магнітні та гіроскопічні компаси, також найчастіше штурмани користуються і візуальними орієнтирами паралельно з радіомаяками. Професор Хамфрейс, який керував групою студентів, зазначив, що їхній спосіб може перевести судно на паралельний курс за рахунок незначного відхилення в бік, проте це все-таки не можна називати «перехопленням управління».
Додамо, що проблему підробки GPS-сигналів досить давно визнали військові, яких хвилює як потенційне спотворення, так і придушення сигналів. Ще в 2008 році для армійських потреб у Штатах створили й протестували спеціальні захищені приймачі.
Нагадаємо, що технологія GPS була створена в кінці 1970-х років, а її масове використання почалося у наступному десятилітті. Спочатку вона замислювалася як виключно військовий проект, тим не менш, пізніше її стало можна вільно використовувати. Так, при використанні GPS знаходження координат проводиться за часом отримання інформації від супутників – на його підставі обчислюються три координати. Для розуміння місця розташування потрібен сигнал мінімум трьох супутників.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас