Що таке гнучкі депозити і чому вони вигідніше звичайних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що таке гнучкі депозити і чому вони вигідніше звичайних

Кредит&Депозит
3360
Хочете зберегти контроль над своїми коштами, але в той же час змусити їх працювати? Зверніть увагу на так звані «гнучкі» депозити. Вони дозволяють поповнювати рахунок і знімати кошти в зручний момент.
Про те, що таке гнучкі депозити, нам розповіли начальник управління заощаджень і платежів ПАТ «Укрсоцбанк», UniCredit Bank ™ Ольга Шостак, заступник директора з роздрібного бізнесу банку «Надра» Віталій Бачинський, директор департаменту роздрібних продуктів ВТБ Банку Катерина Федоровська і директор департаменту розвитку роздрібного бізнесу ПАТ «Креді Агріколь банк» Тетяна Шаповал.
Популярні при нестабільності
«Користуючись гнучким депозитом, – каже Катерина Федоровська, – клієнт одночасно отримує вільний доступ до своїх коштів і додатковий дохід». У цьому, власне, і полягає головна перевага такого роду вкладів. Виплата за гнучким депозитами здійснюється щомісячно на рахунок клієнта. Відсотки нараховуються в кінці місяця за кожен день, коли кошти знаходяться на рахунку, приєднуються до суми вкладу та капіталізуються. За словами Катерини Федоровської, обмеження щодо внесення коштів не застосовуються. В цілях безпеки встановлюються ліміти на зняття коштів за платіжною карткою. Ліміт можна збільшити або зняти взагалі, звернувшись у банк.
Найбільшу популярність гнучкі депозити отримали в перші кризові роки, коли «традиційні» вкладники місяцями домагалися повернення коштів. Як зауважує Віталій Бачинський, затребуваність у гнучких депозитах, в основному, зростає під час економічної нестабільності. Зараз же, за його словами, таких передумов немає, і «поступово клієнти починають приходити до розуміння того, що вигідніше розміщувати вклади на більш тривалий період, де процентні ставки вищі».
Динаміка ставок
За словами Катерини Федоровської, на тлі загального падіння вартості ресурсів на банківському ринку України спостерігається зниження прибутковості за коштами, розміщеними на вимогу. З початку року зміна процентних ставок по гнучких депозитах в середньому склала близько 1,5 п.п. у гривні і 0,5 п.п. в іноземній валюті.
Втім, «дешевшають» і строкові вклади. «Це загальна тенденція зміни ціни всіх видів депозитів на ринку», – зазначає Тетяна Шаповал.
Тим, хто хоче отримати за гнучким депозитами трохи кращі умови, варто трохи почекати. «До кінця літа ставки за депозитами, вважаю, будуть незмінними, – каже Тетяна Шаповал. – Восени з пожвавленням бізнес-активності цінові умови, в першу чергу, за депозитами на 3-6 місяців у національній валюті, можуть зрости, відповідно, ціна депозитів на вимогу у гривні також збільшиться». За словами Шаповал, ставки по ощадних вкладах у валюті рости не будуть. Причина в тому, що Нацбанк посилив норми резервування для банків (частку резервів, які повинні зберігатися в НБУ для виконання банком зобов’язань перед клієнтами).
Гнучкість за рахунок низьких ставок
Пропозиція гнучких депозитів не менш різноманітна, ніж класичних. І банки проявляють не меншу винахідливість у пошуках найбільш привабливих для вкладників комбінацій умов і опцій. «Ми пропонуємо вклади на різні терміни з виплатою відсотків як наприкінці терміну, так і щомісяця, – розповідає Віталій Бачинський. – Клієнти можуть поповнювати і знімати гроші з рахунку у зручний час. Наприклад, ми пропонуємо гнучкий депозит «Квартальний +», процентна ставка за яким збільшується щокварталу. Ще один варіант – рахунок «Безлімітний», який дозволяє клієнту у зручний час поповнювати і знімати будь-яку суму».
Що таке гнучкі депозити і чому вони вигідніше звичайних
«ВТБ Банк», за словами Катерини Федоровської, пропонує клієнтам депозитну картку «Скарбничка». Цей продукт поєднує в собі властивості депозиту і платіжної карти. По «Скарбниці» клієнти отримують підвищені процентні ставки і вільно користуються засобами без втрати відсотків. Відкрити карту можна в гривні, доларі США або євро, нарахування відсотків відбувається щомісячно.
У лінійці ПАТ «Креді Агріколь банк» до гнучких депозитів можна віднести два продукти. Перший – безстроковий вклад «Ощадний» з можливістю поповнення та зняття коштів без втрати відсотків. Другий – «Мобільні заощадження», фактично представляє собою послугу до карткового рахунку клієнта. Управляти рахунком клієнт може за допомогою платіжної картки в банкоматі банку.
Гнучкі депозити від звичайних відрізняють помітно більш низькі процентні ставки. У більшості випадків прибутковість обмежена 8-10% у гривні і 2-3% в основних валютах, а то й менше. Наприклад, згаданий вище «Ощадний» дає, в залежності від суми вкладу, у гривні 8-9% річних, у доларах – 1-1,25% і в євро – 0,25-0,5%.
Ряполов Костянтин
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас