Головний песиміст світових ринків передбачив обвал цін на золото — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Головний песиміст світових ринків передбачив обвал цін на золото

Банківські метали
1682
Ціни на золото можуть впасти до тисячі доларів за тройську унцію до 2015 року. Про це заявив в інтерв’ю виданню Index Universe голова консалтингової компанії Roubini Global Economics Нуріель Рубіні, відомий під прізвиськом «Dr Doom» («Доктор Смерть»), передає Marketwatch. У свій час Рубіні успішно передбачив глобальну фінансову кризу 2007-2009 років.
В якості причин майбутнього падіння цін Рубіні назвав у першу чергу загальне зниження ризиків для світової економіки. За його словами, інфляція в осяжному майбутньому буде слабкою, що завадить рости цінам на золото. Крім того, реальні ставки рефінансування ФРС і ЄЦБ зараз є негативними. При зворотній ситуації у покупців не буде сенсу інвестувати в золото, так як позитивні ставки дадуть інвесторам велику віддачу.
Також Рубіні звернув увагу на перспективи зростання курсу долара до інших валют. Навіть якщо золото втримається на нинішніх позиціях відносно кошика інших валют, воно буде коштувати менше в доларах.
Ціна на золото в ході торгової сесії 30 липня складає близько 1325 доларів за унцію. При цьому за останній рік вона звалилася майже на 500 доларів з свого піку в 1800 доларів. Особливо сильне падіння було відзначено в травні-червні поточного року.
У той же час, варто відзначити, що золото як і раніше коштує набагато дорожче, ніж до кризи. На початку 2008 року його ціна становила близько 1000 доларів за унцію, просівши більш ніж на 30 відсотків під час гострої фази кризи. У 2004 році вона була нижче 500 доларів.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас