Частка Apple на ринку планшетів скоротилася вдвічі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Частка Apple на ринку планшетів скоротилася вдвічі

Технології&Авто
762
У другому кварталі поточного року частка Apple на глобальному ринку планшетів в кількісному вираженні впала майже вдвічі – до 28,3% порівняно з 47,2% за такий же період 2012 року.
Частка компанії зменшилася не тільки через стрімке зростання інших гравців, але і з тієї причини, що відвантаження власних планшетів, iPad, впали на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року (до 14,6 млн штук), підрахували в Strategy Analytics.
Обвал поставок iPad в другому кварталі нинішнього року аналітики пояснюють відсутністю свіжих моделей – за цей період компанія не презентувала ніяких новинок, тоді як в минулому році якраз до початку другого кварталу, в березні, був презентований iPad з дисплеєм Retina. З іншого боку, рік тому серед продуктів Apple не було планшета iPad mini.
Зазначимо, що частка Apple падає вже давно. За інформацією IDC, у першому кварталі цього року вона зменшилася до 39,6% порівняно з 58,1% у першому кварталі минулого року.
Частка платформи Android в другому кварталі зросла до 67% в порівнянні з 51,4% роком раніше, а частка Windows збільшилася з 0,5% до 4,5%. За інформацією Strategy Analytics, в період з квітня по червень поточного року число глобальних поставок планшетів на основі Windows 8 склало 2,3 млн гаджетів (порівняно з 200 тис. девайсів в аналогічний період минулого року).
Зростання результатів Windows-планшетів аналітики пояснюють в основному тим фактом, що Microsoft і її партнери зменшили ціну апаратів. При цьому брак достатньої кількості додатків (насамперед, це стосується гаджетів на Windows RT) продовжує залишатися ключовою причиною низького попиту на пристрої.
Експерти також вказали на те, що зростання світового ринку планшетів сповільнюється. За минулий квартал ринок зріс на 43% в порівнянні рік до року, тоді як роком раніше в аналогічному порівнянні зростання склало 116%. Незважаючи на це, аналітики NPD DisplaySearch вважають, що подальший розвиток ринку планшетів збереже позитивний тренд.
У поточному році, за інформацією Gartner, поставки планшетів на світовий ринок досягнуть 201,8 млн штук.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас