«Все, що ми бачимо, це хаос» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

«Все, що ми бачимо, це хаос»

Світ
1038
Заворушення в Тунісі спалахнули з новою силою після вбивства солдатів на кордоні з Алжиром. Протести в країні не припиняються з дня вбивства опозиційного політика Мохамеда Брахмі. Демонстранти вимагають відставки уряду помірних ісламістів, прем’єр-міністр, у свою чергу, пропонує провести в грудні дострокові вибори.
У туніському місті Касерін протестувальники штурмують штаб-квартиру правлячої партії поміркованих ісламістів «Ан-Нахда», передає Al-Arabiya. У столиці Тунісу близько десяти тисяч людей вийшли на вулиці, повідомляє Reuters. Невдоволення демонстрантів було викликане новиною про загибель восьми солдатів від рук ісламістів на кордоні Тунісу та Алжиру.
За даними агентства, невідомі розстріляли прикордонників, а потім зникли. Повідомляється, що солдати займалися пошуком загону озброєних ісламістів, імовірно, пов’язаних з убивством туніського політика Мохамеда Брахмі.
У зв’язку із загибеллю солдатів президент Тунісу Монсеф Марзукі оголосив у країні триденний траур і виступив із зверненням до співгромадян.
«У всіх країнах світу, коли держава стикається з терористичною атакою, громадяни об’єднуються. Але я не бачу цього в Тунісі. Все, що ми бачимо, це хаос », – сказав він у телезверненні. Марзукі пообіцяв зупинити терористів і не дати їм остаточно дестабілізувати обстановку в країні.
Мітинги в країні почалися з 25 липня, коли біля свого будинку в столиці Тунісу був застрелений опозиційний політик Мохамед Брахмі. Незабаром після вбивства на вулиці вийшли тисячі маніфестантів, які скандували антиурядові гасла. Протестувальники підпалили і штаб-квартиру партії «Ан-Нахда», яка перемогла на виборах у жовтні 2011 року.
У суботу, за даними Reuters, поліція Тунісу застосувала для розгону мітингувальників сльозогінний газ, а в понеділок «обмежила можливість проникнення» мітингувальників на площу перед будівлею парламенту. Нестабільність в країні зростає, відзначає агентство: минулого тижня в Тунісі вперше був підірваний автомобіль, начинений вибухівкою, ніхто не постраждав.
Брахмі став другим за рахунком політиком, який в цьому році став жертвою протистояння ісламських радикалів і світських партій у Тунісі. У лютому, також на порозі свого будинку, був застрелений опозиціонер Шукрі Белаїд, який активно критикував ісламістський уряд.
Міністр внутрішніх справ Тунісу Лотфі Бен Джедду у п’ятницю пов’язав вбивство Брахмі і Белаїда. За його словами, за вбивствами, ймовірно, стоїть член радикального ісламського руху салафітів Бубакер Хакім.
Лідер партії «Ан-Нахда» Рашид Ганнуші заявив раніше, що вбивство політика мало на меті «перешкодити демократичному процесу в Тунісі і знищити єдину успішну модель [розвитку] в регіоні».
У відповідь на вимогу про відставку уряду прем’єр-міністр Алі Лараєд запропонував 17 грудня 2013 провести загальні вибори в Тунісі. За його словами, до цих виборів очолюваний ним перехідний уряд піде у відставку.
Він проігнорував пропозицію світської партії «Демократичний форум за роботу і свободу» створити уряд національної єдності. Раніше партія «Аль-Мубадара» вирішила вийти зі складу Національної установчої асамблеї (НУА) Тунісу на знак протесту проти вбивства опозиціонера. Вона була заснована після революції 2011 колишнім міністром закордонних справ і оборони уряду поваленого президента Бен Алі, в НУА вона володіє п’ятьма кріслами.
Як пише Reuters, тунісці побоюються, що вони можуть зануритися в одну з найважчих криз в ході свого політичного переходу з часів повалення авторитарного лідера Зін аль-Абідіна бен Алі, який був змушений тікати з країни в 2011 році після повстання тунісців. Саме в Тунісі в 2011 році зародилася «арабська весна». Сьогодні виходять на вулиці тунісці незадоволені економічним застоєм в країні, а також тим, що обіцяна після повстання в 2011 році нова конституція досі не прийнята.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас