Мода на щетину підкосила Gillette — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мода на щетину підкосила Gillette

Фондовий ринок
1847
Через фінансову кризу і примхи моди американські та європейські чоловіки стали рідше голитися, що підкосило позиції виробника лез для гоління і верстатів Gillette, підконтрольного P&G.
У Західній Європі частка компанії на ринку впала з 67,5% у 2005 році до 64,5% у минулому році. Крім того, в США і Західній Європі Gillette почала програвати конкуренцію більш дешевим брендам, які випускає Energizer, – Schick і Wilkinson Sword.
The Financial Times відзначає, що гендиректор P&G Ей Джі Лафлі змушений обіцяти інвесторам компенсувати втрати за рахунок зміни маркетингової політики. У той час як частка Gillette на ринку Західної Європи впала на 3%, у Energizer цей показник зріс з 14,7 до 15,5%.
У той же час, на американському ринку частка Gillette скоротилася з 70 до 69,2%, а у конкурента зросла з 13,8 до 15,4%. Втім, поки Gillette контролює дві третини глобального ринку, який оцінюється в $ 13 млрд.
Видання зазначає, що справа, однак, не тільки в більш дешевих товарах конкурентів: на таку звичну процедуру, як гоління, стала впливати мода. Серед європейських і американських чоловіків великою популярністю користується триденна щетина, що знизило продажі лез і станків.
З іншого боку, свій внесок внесла важка економічна ситуація: чоловіки стали рідше голитися, щоб заощадити гроші. Крім того, зросла кількість безробітних, а вони, як відомо, голяться рідше.
Цікаво, що серед стратегій, які, на думку Ей Джі Лафлі, повинні допомогти компанії вийти з кризи, просування так званого менскейпінга (видалення волосся на тілі). Першим кроком у цьому напрямку стали рекламна кампанія “Чого хочуть жінки” і онлайн-відео, що дають рекомендації сильній статі щодо гоління. Згідно з дослідженнями P&G, близько 29% американських чоловіків голять тіло нижче шиї. У Великобританії цей показник становить 49%, у Франції – 33%, а в Німеччині – 56%.
Нагадаємо, що Gillette була придбана P&G за $ 57 млрд в 2005 році. Головним ініціатором угоди виступив гендиректор P&G Ей Джі Лафлі, який займав свою посаду з 2000 по 2009 рік і потім передав кермо влади Роберту Макдональду. З відходом Лафлі справи у компанії не склалися, тому в травні цього року рада директорів ухвалила рішення повернути його на посаду гендиректора. З 2004 року рентабельність Gillette зросла на 2 процентних пункти, до 29,6%, проте інвестори вимагають від Лафлі збільшення показників прибутковості і частки на ринку.
За матеріалами:
РБК daily
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас