"Карамельно-шоколадна" війна — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Карамельно-шоколадна" війна

Фондовий ринок
1478
З понеділка відомство Геннадія Онищенка вирішило прибрати з російських прилавків цукерки і шоколад чотирьох фабрик української корпорації “Рошен”, пояснивши такий крок низькою якістю продукції. В Україні підозрюють, що рішення Росспоживнагляду носить політичний характер.
Перші претензії у російської санітарної служби до якості кондитерської продукції найбільшої української корпорації виникли ще на початку липня. “Рошен” об’єднує п’ять кондитерських фабрик в Україні і дві за кордоном – у Литві та Росії. Власником корпорації є політик і олігарх Петро Порошенко, що входить до двадцятки найбагатших українців.
При “помаранчевій” владі він займав пости Секретаря Ради безпеки і глави МЗС, а вже при нинішньому президенті України Вікторі Януковичі був міністром економічного розвитку і торгівлі. Зараз Порошенко – депутат Верховної Ради, який виступає, як і у минулі роки, за зближення України з Євросоюзом. У цьому полягає причина “карамельно-шоколадної” війни, оголошеної Росією українському мільярдерові, вважають у Києві.
Примітно, що глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко оголосив про заборону на поставки продукції “Рошен” після дводенного візиту в Україну президента Росії Володимира Путіна. Як зазначає політолог Вадим Карасьов, Путіну не вдалося схилити Януковича до вступу України до Митного союзу:
“Росія розуміє, що українське керівництво в листопаді на Вільнюському саміті “Східного партнерства”, все-таки, підпише Угоду про Асоціацію з ЄС. Тепер зміна російської політики щодо України полягає в наступному – раз Україна вибирає європейську торговельну інтеграцію необхідно тиснути її торгово-економічно”.
У тому, що корпорація Петра Порошенко стала “жертвою” зміни російської політики щодо України не виключає колишній український віце-прем’єр з питань євроінтеграції Олег Рибачук:
“Можна оскаржувати наскільки Порошенко відданий ідеї євроінтеграції України, але те, що він публічно останнім часом дуже жорстко висловлюється на користь, загалом-то, президентського курсу – це факт. Сам Янукович і його глашатаї неодноразово заявляли, що стратегічний вибір України зробила і готова співпрацювати з Росією, якщо це не суперечитиме нашому європейському вектору. І Порошенко один з цих глашатаїв. На Україні вже звикли, що коли наша країна приймає якесь важливе рішення, то з Кремля ми чуємо, що Росія поважатиме будь-яке рішення українців і українського уряду. Але зазвичай це “повага” супроводжується якимись санкціями. Так було напередодні саміту НАТО в Бухаресті в 2008-му році, коли Україна намагалася отримати План дій щодо членства в НАТО. Так відбувається і зараз, за ​​кілька місяців до саміту “Східного партнерства” у Вільнюсі. У нас є очікування економічного тиску Москви. Очевидно, щось знову не так буде і з нашим молоком, і сирами. І головний санітарний лікар Росії не випадково виходить на авансцену щоразу, коли загострюються українсько-російські відносини.”
Наприкінці минулого місяця Росія відмовилися надати квоту на безмитну поставку труб з України, що сильно вдарило по компанії “Інтерпайп” українського олігарха Віктора Пінчука.
На думку української опозиції, чим ближче дата підписання Угоди України з ЄС про Асоціацію, тим буде все більше претензій у російської влади до різних українських товарів.
Володимир Івахненко
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас