Зараз уряд більш швидко погашає борги, ніж нарощує - аналітик — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зараз уряд більш швидко погашає борги, ніж нарощує - аналітик

Казна та Політика
951
Відсутність фінансування з боку Міжнародного валютного фонду і планове погашення єврооблігацій експерти назвали головними причинами скорочення показника державного боргу в червні на 0,6%.
Ігор Путілін, керівник аналітичного підрозділу інвесткомпанії “АРТ-Капітал” звертає увагу, що зараз уряд більш швидко погашає борги, ніж нарощує. “З 2010 року, після припинення фінансування України з боку МВФ, відношення зовнішнього боргу до ВВП скоротилося з 26% до 20%. За цей період частка внутрішнього боргу збільшилася тільки з 14% до 17%. Зовнішній борг в червні поточного року скоротився на 7,6 млрд грн”, – пояснив аналітик. У той же час він звернув увагу, що внутрішні запозичення виявилися майже наполовину менше, ніж сума погашених боргів.
Нагадаємо, згідно з повідомленням Міністерства фінансів, сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України скоротився в червні на 0,6%, склавши $ 68,197 млрд, повідомляється на веб-сайті Міністерства фінансів України. У той же час уряд позичив за цей же період дещо більше 4 млрд грн.
Найбільш агресивну політику нарощування державного боргу за останні роки проводив уряд Юлії Тимошенко – середньомісячні обсяги позик перевищували 9 млрд грн. Як наслідок, рівень держборгу злетів з 12,3% ВВП в 2007 році до 34,8% ВВП у 2009 році.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас