Майже революція: США на цьому тижні змінять методологію розрахунку ВВП — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Майже революція: США на цьому тижні змінять методологію розрахунку ВВП

Світ
805
США на цьому тижні внесуть серйозні зміни в методологію розрахунку валового внутрішнього продукту (ВВП), в результаті яких буде враховуватися ряд факторів, що додасть до обсягу американської економіки приблизно 3%, пише газета Financial Times.
Бюро економічного аналізу міністерства торгівлі США оголосить про внесення цих змін 31 липня. Найбільш важливими з них стануть облік в якості інвестицій витрат компаній на дослідження і розвиток, а також відображення дефіцитів пенсійних фондів в показнику ВВП.
Зміна методології покликана більш акуратно відобразити реалії сучасної економіки, пише FT. За його підсумками ВВП США збільшиться на суму, еквівалентну обсягу бельгійської економіки.
США стануть першою країною, яка прийме новий стандарт розрахунку ВВП.
“Ми простежуємо ці масштабні зміни за всю історію розрахунків, що для нас означає з 1929 року, таким чином, ми фактично переписуємо історію економіки”, – заявив представник Бюро економічного аналізу Брент Моултон.
Перегляд методології вплине на самі різні показники – від ВРП окремих штатів США до інфляційної стабільності, вимірюваної Федеральною резервною системою. Як очікується, він також підстьобне дискусії економістів з цілої низки питань, включаючи чинники економічного зростання і корпоративні прибутки.
За даними Бюро економічного аналізу США, американський ВВП за підсумками 2012 року зріс до $ 15,86 трлн, що складає близько 22% від обсягу світової економіки минулого року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас