Китай витратить понад $ 600 млрд на відновлення екології — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай витратить понад $ 600 млрд на відновлення екології

Світ
379
У період 12-го за рахунком п’ятирічного плану соціально-економічного розвитку китайський уряд майже подвоїв витрати на охорону навколишнього середовища та енергозбереження в порівнянні з попередньою п’ятирічкою.
Уряд Китаю в найближчі роки витратить в цілому 606 млрд доларів на поліпшення екологічної ситуації в країні. Про це повідомило міністерство охорони навколишнього середовища КНР, заяву якого наводить газета “Чайна дейлі”.
Згідно з прийнятим Держрадою КНР “Плану по запобіганню і контролю за рівнем забруднення повітря на 2013-2017 роки”, 277 млрд. доларів підуть на боротьбу із забрудненням повітря, близько 328 млрд доларів буде вкладено в поліпшення моніторингу та запобігання потрапляння забруднюючих і отруйних речовин в джерела питної води.
Видання також наводить слова директора підвідомчого міністерству департаменту науки і технології Чжао Інмін, який сказав, що “міністерство в даний момент займається розробкою національних стандартів якості поверхневих вод”.
У період 12-го за рахунком п’ятирічного плану (2011-2015) соціально-економічного розвитку китайський уряд майже подвоїв витрати на охорону навколишнього середовища та енергозбереження в порівнянні з попередньою п’ятирічкою. Так, до кінця 2015 року на підвищення рівня екологічної ситуації в країні КНР буде витрачено в цілому 1,6 трлн доларів.
Навколишнє середовище в країні руйнується з огляду на швидку, іноді безконтрольну індустріалізацію. Через гори промислових відходів в Китаї з’явилися міста-привиди, де ніхто не хоче селитися. Згідно свіжій доповіді організації Greenpeace, в Центральному Китаї пустує вісім селищ і міст, збудованих зовсім недавно. Ці населені пункти були зведені для тих, хто втратив житло при землетрусі 2008 року в Веньчуань. Однак люди не хочуть жити в містах, де поруч з будинками “височіють гори фосфогіпсу – високотоксичних відходів”. Висота цих куп відходів часом досягає величини самих будівель. Ті, хто все ж переїхав в цей житло, стверджують, що відчувають біль, коли п’ють місцеву воду, а їх здоров’я в цілому погіршується.
За підрахунками експертів, в Китаї накопичилося 300 мільйонів тонн фосфогіпсу, що приблизно дорівнює 200 кілограмам на одного жителя КНР. Від фосфатів особливо страждає екологія на півдні Китаю, найсильніше порушена провінція Сичуань. Багато підприємств не звертають ніякої уваги на закон, що забороняє складувати відходи менш ніж в 800 метрах від житлових кварталів. Власне, і 800 метрів – це не така велика відстань для зберігання токсичних відпрацьованих матеріалів.
У Китаї також погіршується ситуація в містах. Ще одна проблема екології республіки – забруднене міське повітря, зокрема, в Пекіні. За словами дипломатів, топ-менеджерів і представників компаній, повітря в Пекіні неймовірно забруднене. Крім того, в Китаї серйозно забруднено близько 70% грунтових вод.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас