Мільярдна дірка у бюджеті кризової Греції загрожує країні припиненням вливань від МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мільярдна дірка у бюджеті кризової Греції загрожує країні припиненням вливань від МВФ

Світ
500
До липня 2014 року програма фінансової допомоги Греції повністю профінансована, однак її дефіцит з боку єврозони в наступному році в цілому може скласти приблизно 4 млрд євро.
Про це повідомило журналістам джерело, знайоме з результатами останнього аналізу “трійкою” кредиторів ситуації в Греції.
Як стало відомо, в цілому обсяг чотирирічної спільної програми допомоги Греції від єврозони і МВФ становить 172 млрд євро. Дефіцит виник після відмови центральних банків країн єврозони пролонгувати грецькі облігації, що знаходяться у них.
Видання The Financial Times з посиланням на обізнані джерела написало в кінці червня, що МВФ може призупинити надання допомоги Греції, якщо єврозона не закриє дефіцит.
Співрозмовник журналістів висловив у п’ятницю впевненість, що з дефіцитом у програмі на 2014 рік впоратися цілком реально. “Чотири мільярди євро – не величезний розмір, думаю, буде можливо знайти шлях закрити цю дірку”, – додав він.
Раніше повідомлялося, що на тому тижні Греція прийняла останній законодавчий акт, якого вимагали міжнародні кредитори – МВФ, єврозона і Європейський центробанк – в якості умови фінансового переводу на суму 5,8 млрд євро.
Варто підкреслити, що країна перебуває в рецесії вже шостий рік поспіль. Згідно з озвученими до кризи на Кіпрі прогнозами цього року грецькі власті чекають спаду ВВП країни на 4,5%. В цілому, за період 2008-2013 роки обсяг економіки Греції скоротився майже на 25%. Рівень безробіття в Греції перевищує 26%. Це найвищий показник серед 17 країн єврозони.
Нагадаємо, Єврогрупа схвалила надання Греції кредиту у розмірі 4 млрд євро в рамках програми фінансової допомоги.
Крім вищесказаного звернемо увагу на те, що зараз весь Євросоюз перебуває у найдовшій рецесії з моменту заснування ЄС в 1999 році. Нинішня рецесія є другою за останні чотири роки. За прогнозом ЄЦБ, економіка ЄС в 2013 році скоротиться на 0,6%.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас