За рік видача українцям шенгенських віз посольством Греції зросла на 99% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За рік видача українцям шенгенських віз посольством Греції зросла на 99%

Особисті фінанси
1945
В 2012 українці отримали на 19% більше шенгенських віз, ніж роком раніше. Лідером за кількістю виданих віз залишається Польща, однак найбільше зростання показали Греція і Іспанія
У 2012 році українцям було видано 1,283 млн шенгенських віз, що на 19% більше, ніж у 2011 році.
Згідно з даними Генерального директорату з питань юстиції, свободи та безпеки Європейської комісії, рекордний приріст кількості виданих українцям віз показало посольство Греції – 99% (з 64,8 тис. у 2011 році до 128,86 тис. у 2012 році). І це не дивно. Греція, яка переживає найтяжчу кризу, в минулому році зробила мало не головну ставку на туризм. Як заявив глава МЗС Греції Дімітріс Аврамопулос, туризм – ключовий засіб розвитку грецької економіки. “Туристична індустрія є засобом відновлення в очах міжнародної громадськості іміджу нашої країни, який був скомпрометований через кризу”, – сказав Дімітріс Аврамопулос.
Боячись залишитися без роботи, власники готелів пропонували туристам суттєві знижки на проживання, які досягали 30-50% залежно від курорту. Як результат, тижневий відпочинок в Греції можна купити за 300 євро.
“Зараз туристи все більше цікавляться відпочинком не в Туреччині та Єгипті, а в Греції, Іспанії та Італії. Ціни на відпочинок у цих країнах практично зрівнялися. Про це свідчить зростання заявок на грецьку візу. Цього року їх кількість зросла на 30%”, – розповідає голова маркетингового відділу BTL Світлана Качарська.
На другому місці за приростом кількості виданих українцям віз розташувалася Іспанія (зростання 47,3%), яка також знаходиться в “списку кризових країн”. Торік Іспанія видала українцям 78,1 тис. віз.
На третьому і четвертому місцях розташувалися прибалтійські країни – Естонія і Литва. Перша збільшила в 2012 році кількість виданих віз на 27% (13,19 тис.), друга – на 22% (25,65 тис.) “Українці в останні роки почали активно відвідувати Прибалтику. Значно збільшилася кількість турів в ці країни. Як правило, наші співвітчизники надають перевагу екскурсійним програмам. По нашій компанії в цих напрямках ми відзначили зростання кількості турів на 20%”, – говорить представник одного з туристичних операторів. Замикає п’ятірку лідерів за приростом Польща, яка показала зростання в 21%.
Лідером же за скороченням числа виданих українцям шенгенських віз стала Чехія. У 2012 році ця країна видала на 28,4% менше віз. Як пояснюють у туристичних компаніях, українці вже ситі цією країною і стали вибирати більш цікаві варіанти, наприклад, Грузію.
Самі добрі
Польща ж стала і найдружелюбнішим посольством 2012 року. Посольство цієї країни видало українцям найбільшу кількість віз – 448 тис. І це зрозуміло, адже крім давніх дружніх відносин в 2012 році наші країни зв’язало і спільне проведення Чемпіонату Європи з футболу, що також привернуло українських туристів в цю країну. “Минулого року проходив чемпіонат Євро-2012, тому популярність Польщі зовсім не дивна. Але окрім туристів та футбольних фанатів у країну їздило і чимало бізнесменів. Польща не входить в топ найпопулярніших тур-маршрутів для українців. Зазвичай інтерес до таких країн підстьобує подієвий туризм”, – пояснює директор з туризму “Пан Укрейн” Ольга Юденко. Крім того, багато українців отримують шенгенську візу в посольстві Польщі, щоб, проїхавши транзитом через цю країну, подорожувати далі по Європі.
На другому місці в рейтингу найбільш “добрих посольств” значиться Угорщина – 136,2 тис. виданих віз. Експерти пояснюють, що туристи стали все частіше купувати автобусні тури по Європі, багато з яких стартують в Угорщині.
Третє місце за кількістю виданих віз дісталося Греції – 129 тис. віз. За Грецією йде Німеччина – 100 300.
І батогом, і пряником
Польща не тільки видає найбільше шенгенських віз українцям, але і частіше за інших в них відмовляє. Так, в 2012 році 7,7 тис. українців, що подали документи на візу до Польщі, отримали відмову. Німці, які завжди славилися упередженим ставленням до українців, відмовили у візі шести тисячам українців. На третьому місці за кількістю відмов Чехія – 3147, на четвертому – Італія (2319 відмов). “Я восьмий рік поспіль їжджу до рідної сестри в Італію. Вона там живе вже 15 років. І щороку у мене проблеми з італійським посольством. Вимагають документи, яких немає в переліку і ставлення завжди упереджене”, – розповідає мандрівниця Тетяна. Замикає топ-5 Угорщина – 1317 відмов у видачі віз.
Куди поїдуть українці в 2013 році
Туристичні оператори впевнені, що за підсумками 2013 року на перше місце в рейтингу за кількістю виданих українцям шенгенських віз вийде Греція, яка стала ще активніше залучати туристів недорогими турами. За Грецією буде слідувати Іспанія, а Італія, на думку аналітиків, займе третю позицію, розділивши її з Португалією. “У ці країни дуже сильно зростає попит на тури через їх невисоку вартість. Крім того, збільшилася і кількість чартерних перельотів в ці країни”, – каже Ольга Юденко.
Не варто забувати і про те, що з 1 липня 2013 року набрав чинності договір про спрощення візового режиму між Україною і Євросоюзом. Як зазначає керівник організації “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко, у зв’язку з цим загальна кількість виданих українцям шенгенських віз у 2013 році може навіть зменшиться, через те, що багато українських туристів після полегшення візового режиму отримуватимуть багаторічні шенгенські візи. “Припускаю, що в 2013 році список країн-лідерів істотно не зміниться. Однак збільшиться кількість виданих багаторазових віз, за ​​рахунок цього загальна кількість виданих віз може скоротитися”, – резюмує Сушко.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас