З кіпрських банків вивели депозитів на 18 млрд євро з початку року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З кіпрських банків вивели депозитів на 18 млрд євро з початку року

Кредит&Депозит
714
З початку року сукупний обсяг депозитів в банківській системі республіки Кіпр скоротився з 68 млрд євро до 50,6 млрд євро.
Як повідомив центральний банк Кіпру, лише за червень обсяг вкладів знизився майже на 6 млрд євро. За перший місяць літа громадяни Кіпру забрали депозитів на суму 2,5 млрд євро, а резиденти країн, що не входять в ЄС, – на 2,13 млрд євро.
Депозити резидентів країн єврозони, включаючи Грецію, впали до 2,69 млрд євро з 3,33 млрд євро в травні.
Падіння обсягів вкладів у кіпрських банках пояснюється рядом неоднозначних рішень влади острівної держави. Під тиском ЄС Кіпр був змушений ввести податок на депозити, а також ліквідувати другий за величиною в республіці Кіпрський народний банк. Прийняті рішення дозволили отримати доступ до дешевого фінансування від Євросоюзу і МВФ.
Зазначимо, що в рамках реформування банківської системи влада Кіпру вирішила провести «стрижку» депозитів понад 100 тисяч євро, розміщених у банках страховими компаніями, приватними навчальними закладами та благодійними організаціями.
Також частину вкладів втратять вкладники інвестиційні пенсійні фонди. Спочатку ці категорії вкладників були виключені з кандидатів на списання коштів.
За матеріалами:
Банки.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас