Обсяг світового кримінального ринку становить $1,8 трлн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяг світового кримінального ринку становить $1,8 трлн

Кримінал
388
Обсяг загальносвітового кримінального ринку становить 1,8 трлн дол., що перевищує ВВП Іспанії (1,4 трлн дол. в цінах 2011 р.) Про це пише іспанська газета El Pais.
За даними ООН найсерйозніший з нелегальних ринків – це ринок фальсифікованих ліків, його обсяг 200 млрд доларів США, на другому місці проституція (187,17 млрд дол.), на третьому – контрафактна електроніка (169 млрд дол.). У першій десятці також наркотики і, наприклад, електронне піратство, а ось продаж зброї тільки на 24-му місці. Зазначимо, що за даними Європолу, які наводить італійський тижневик L`Espresso, в Євросоюзі сьогодні налічується приблизно 3600 кримінальних угруповань, а наркотрафік становить 12 млрд євро на рік.
Серед країн з найбільшими кримінальними економіками в лідерах США (обсяг незаконної діяльності – 625,63 млр дол.). Глава мадридського відділення Європейської ради з міжнародних відносин Хосе Торребланка у своїй статті для El Pais наводить і зовсім екзотичні дані – вартість дітей на чорному ринку в різних країнах. Виявляється, найдешевше дитину можна купити в Гані – за 350 дол. (50 – батькам, 300 – продавцю). А на Північному Кавказі, в Росії, за даними експерта, придбання дитини обійдеться в 17 тис. 500 дол.
Останнім часом експерти найавторитетніших міжнародних організацій виступили зі страшними попередженнями: злочинність вийшла на міжнародний рівень і процвітає. Так, в Європарламенті нещодавно прийняли проміжний проект Спеціальної комісії з організованої злочинності, корупції та відмивання грошей (CRIM), його основна мета – сформулювати нові антимафіозні норми, які повинні будуть діяти на міжнародному рівні.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас