Apple програла Samsung — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Apple програла Samsung

Фондовий ринок
2148
Apple поступилася званням самого прибуткового виробника мобільних телефонів Samsung. Вирватися вперед південнокорейському виробникові допоміг високий попит на Galaxy S4. Обидві компанії зараз змушені боротися з падінням попиту на дорогі моделі смартфонів.
Apple втратила статус найприбутковішого виробника мобільних телефонів. У лідерах вперше опинився Samsung, пише The Guardian з посиланням на дані дослідницької компанії Strategy Analytics.
Раніше дорогі iPhone просували Apple на лідируючі позиції серед найдорожчих компаній світу. Попит на iPhone 4, який був представлений 7 червня 2010 ще Стівом Джобсом, зараз вище, ніж на останню модель iPhone 5. У тому числі через більш низьку ціну.
Останні фінансові результати Apple показують, що середня ціна на iPhone скоротилася до 581 долара з 613 доларів у першому кварталі.
За даними останнього фінансового звіту Apple, в третьому кварталі було продано близько 31 млн iPhone. У дослідженні Strategy Analytics йдеться, що частка Apple на світовому ринку смартфонів скоротилася до 14% з 17%. Це найнижчий рівень за останні три роки.
За той же час частка Samsung збільшилася до 33%. Samsung продав 76 млн смартфонів, за даними за останній фінансовий квартал. Це в два рази більше показників продажів Apple.
Samsung за підсумками другого кварталу збільшила чистий прибуток майже на 50% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Він склав 6,96 млрд доларів. Ці показники виявилися нижчими за прогнози аналітиків, але в будь-якому випадку Samsung перервав чотирирічне лідерство Apple як самого прибуткового виробника мобільних пристроїв, завдяки поточному попиту на Galaxy S4, пише The Guardian.
За оцінками експертів, у другому кварталі Samsung продав 22 млн смартфонів моделі Galaxy S4. 10 млн телефонів було продано за перші чотири тижні, вказує BBC. Агентство додає, що Samsung в перші три місяці 2013 захопив 95-процентну частку доходів у секторі смартфонів на платформі Android.
Раніше в цьому місяці Samsung випередив Apple і в рейтингу найдорожчих компаній світу Global 500 від Fortune. Samsung перебуває на 14-му місці, в той час як Apple – на 19-му.
«З великими обсягами продажів, високими оптовими цінами і суворим контролем за витратами Samsung в результаті успадкував звання найбільшого та прибуткового виробника мобільних телефонів», – говорить представник Strategy Analytics Ніл Маустон. – Apple зараз знаходиться під серйозним тиском. Щоб дати відсіч конкурентові і відновити показники прибутку в другій половині 2013 року, їй потрібно запропонувати моделі iРhone за нижчою ціною або з більшим екраном».
Зараз виробники телефонів стикаються з тим, що середня ціна смартфонів в усьому світі скорочується, а попит на дорогі моделі падає. У результаті компанії, що раніше робили ставку на дорогі пристрої, переглядають стратегії розвитку.
На початку 2012 року середня ціна смартфона становила 450 доларів, зараз – вже 375 доларів, підраховували раніше в дослідницькій компанії IDC. Популярності набирають дешевші моделі від LG і Sony. У Китаї, на самому швидко зростаючому ринку смартфонів, хороші показники продажів у місцевих виробників, в тому числі ZTE і Huawei.
Apple зараз зробила ставку на продаж своїх більш ранніх моделей, щоб залучити ощадливих покупців. З чуток, глава Apple Тім Кук обговорює введення на ринок бюджетної моделі iPhone восени цього року. Раніше агентство Reuters повідомляло, що ціна нового пристрою може скласти 99 доларів. Але фінальне рішення ще не прийнято.
Samsung має намір вкласти цього року 18 млрд доларів в свій бізнес з виробництва мікросхем пам’яті і дисплеїв, щоб скоротити негативний вплив на бізнес падіння попиту на дорогі телефони, передає Bloomberg.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас