ЗМІ: орієнтир світової економіки минулого десятиліття розчарував інвесторів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: орієнтир світової економіки минулого десятиліття розчарував інвесторів

Світ
399
Інвестори з часом звикаються з ідеєю про те, що ринки, що розвиваються більше не є єдиним типом інвестицій, який майже завжди приносить гарантований прибуток, пише видання Financial Times.
“Раніше вважалося, що emerging markets характеризуються швидким ростом, який обумовлений ставкою на експорт, що створює значний профіцит рахунку поточних операцій, який, у свою чергу, веде до накопичення резервів в іноземній валюті та розвитку внутрішнього ринку кредитування, – зазначив керівник відділу ринків, Citigroup Девід Любін. – Так от, жоден з елементів цього опису більш не актуальний”.
На його думку, про фінал міфу про ринки країн, що розвиваються можна говорити через показники їх цінних паперів. “Фондові ринки часто посилають найбільш правдиві сигнали, – вказує Любін. – Той факт, що в останні півтора року акції компаній країн, що розвиваються демонстрували значно менше зростання в порівнянні з рештою світу, говорить про зміщення балансу на користь ринків розвинених країн”.
Видання зазначає, що з початку 2002 року до кульмінації, яка припала на кінець 2007 року, індекс країн, що розвиваються MSCI Emerging Markets збільшився на 320% порівняно зі збільшенням загальносвітового індексу MSCI World на 67%. З того моменту і до квітня 2011 індикатор emerging markets втратив 10%, в той час як глобальний – 20%.
Тим не менше, згодом, всупереч масштабному кількісному пом’якшенню в США та інших країнах, папери компаній країн, що розвиваються втратили ще 10% вартості, при цьому загальносвітовий індекс збільшився на 12%.
Експерти підкреслили, що в даному випадку показовий приклад Бразилії. раніше влада переконувала іноземних інвесторів у тому, що стрімке поліпшення добробуту країни виявилося викликане зміною політичного курсу, що викликало комфортну ринкову атмосферу з низькою інфляцією, ефективним корпоративним управлінням і стабільним зростанням. Тим не менше, тепер більшості аналітиків очевидно, що зростання національної економіки насамперед було спровоковане сировинним суперциклом і “дешевими грошима”.
“Кілька років тому інвестори вкладали гроші в країни, що розвиваються, очікуючи зростання, – розповів начальник відділу emerging markets банку Barclays Майкл Гевін. – Тепер ми бачимо не тільки уповільнення зростання, а й те, що збільшення макроекономічних показників не обов’язково веде до підвищення прибутку від активів”.
Однак, на ринках країн, що розвиваються залишається бізнес, здатний здивувати інвесторів, підкреслює аналітик інвестиційної компанії Ashmore Group Джулі Діксон. Але для того, щоб їх перерахувати, потрібно підходити до питання більш вибірково, додає вона. За її словами, особливо перспективними виглядають фірми з малою капіталізацією, які отримують основну частку доходів на місцевому ринку і таким чином менш залежать від зовнішніх умов.
Раніше повідомлялося, що економіка розвинених країн знову набирає обертів, в той час як зростання великих ринків, що розвиваються (особливо БРІКС) гальмує, як заявили аналітики Організації економічного співробітництва і розвитку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас