ЄС дає Греції ще 2,5 млрд євро допомоги — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄС дає Греції ще 2,5 млрд євро допомоги

Світ
132
Міністри фінансів країн єврозони в п’ятницю схвалили виділення Греції чергового траншу міжнародної допомоги в розмірі 2,5 млрд євро.
Виділення цього траншу є гарантією того, що Греція не залишиться без грошей цього літа, відзначають експерти.
Держави єврозони також перерахують Греції додаткові 1,5 млрд євро – прибуток центробанків за грецькими бондами, які знаходяться у їх портфелях, після завершення процедур схвалення на національному рівні, які, як очікується, відбудуться у понеділок, заявив офіційний представник Єврокомісії Саймон О’Коннор.
Представники фінансових відомств країн єврозони в п’ятницю провели телефонну конференцію, за підсумками якої було прийнято рішення про те, що Афіни виконали всі вимоги для отримання чергового траншу.
У четвер грецький парламент подолав останню перешкоду на шляху до отримання нової порції допомоги, прийнявши низку податкових законопроектів, а також поправки до схваленого раніше трудового законодавства, що стосуються переміщення тисяч держслужбовців в спеціальний трудовий резерв.
Порядку 12,5 тис. грецьких держслужбовців повинні бути переведені в резерв до кінця вересня, ще 12,5 тис. – до кінця року. Передбачається, що службовці, які знаходяться в резерві, отримуватимуть 75% зарплати до тих пір, поки їм не буде підібрана нова позиція або поки вони не будуть звільнені у разі, якщо нове місце не буде знайдено протягом восьми місяців.
Схвалення цього траншу дозволить уникнути більш складних переговорів за програмою допомоги Греції до осені поточного року і завершення вересневих виборів у Німеччині, відзначають експерти. Після цього, як очікується, відновляться серйозні дебати про те, яким чином скоротити величезний грецький борг (більше 160% ВВП), а також про те, чи варто країнам єврозони списати заборгованість цієї країни.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас