ЗМІ: США перевищили стелю держборгу? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: США перевищили стелю держборгу?

Світ
985
Держборг США залишається вже протягом 68 днів на позначці на $25 млн нижче, ніж законодавчо встановлена 19 травня стеля держборгу, йдеться в щотижневому звіті казначейства від 24 липня.
Однак, якщо уважніше розібратися в цифрах, пише ETFguide, то видно, що насправді встановлений ліміт уже перевищено.
Посилається автор на таблицю, представлену на сайті казначейства.
Сам факт перевищення стелі держборгу означає, що уряд США більше не може запозичувати на борговому ринку. Але водночас держборг США може збільшуватися у зв’язку зі зростанням відсотків за боргами. В останні місяці спостерігається різке зростання доходностей по казначейських облігаціях, і в даному випадку перевищення ліміту, швидше за все, носить технічний характер, і нестиковка буде усунена найближчим часом.
Зокрема, деякі папери взагалі не потрапляють під обмеження ліміту і щодня перераховуються з урахуванням амортизації.
Проте тема стелі держборгу США скоро знову стане центральною. Президенту Бараку Обамі незабаром доведеться боротися з республіканцями в конгресі в питанні бюджету і підвищення стелі боргу. У той час як президент хоче збільшити інвестиції і стверджує, що стимулюватиме економічне зростання, республіканці хочуть скоротити витрати і спробувати змусити адміністрацію Білого дому скоротити частину витрат, зокрема на охорону здоров’я.
Нагадаємо, що в 2011 р. складність переговорів коштувала США вищого рейтингу від агентства S&P. Взимку 2012 р. весь фінансовий світ також був у напрузі, але обійшлося. Як буде цього разу, покаже час.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас