Польські садівники побоюються за збір врожаю: українським робітникам занадто довго видають візи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Польські садівники побоюються за збір врожаю: українським робітникам занадто довго видають візи

Світ
624
Польські садівники очікують працівників з України для збору врожаю в садах і пропонують створити окрему чергу для видачі віз для українців, які їдуть до Польщі безпосередньо працювати.
Садівники скаржаться, що українці занадто довго чекають віз. На їх думку, треба змінити принципи видачі віз працівникам зі Сходу.
У польських садах є врожай, однак, не вистачає працівників. Фруктів буде стільки, як і в минулі роки, за умови, якщо садівники знайдуть працівників для збору вишень, сливок і яблук. Цього року садівники в Польщі не скаржилися на погоду, навіть зливи і град не знищили врожаю. Найбільшою проблемою виявився недолік сезонних працівників. Це призвело до того, що близько третина полуниці залишилася на полях.
Садівники скаржаться, що українці занадто довго чекають візи. Потрібно змінити принципи видачі віз працівникам зі Сходу, – каже депутат Польської селянської партії, голова Спілки польських садівників, Мирослав Малишевський.
“Ми б хотіли, щоб були створені дві окремі черги. Одна для тих, хто турбується про туристичні візи, і для бізнесу, і друга черга для тих, хто приїжджає до нас працювати”, – зазначив він.
Садівники вважають, що проблеми з візами почалися тоді, коли питання черговості видачі документів стала вирішувати зовнішня фірма. МЗС стверджує, що такий спосіб видачі віз дозволяє збільшити кількість документів, його застосовують усі країни ЄС, – зазначив представник міністерства Марцін Босацький.
За словами Олексія Позняка з Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, Польща останнім часом стала популярним напрямком для українських трудових мігрантів – попереду тільки Росія. В останні роки в цій країні офіційно працювало більше 168 тис. українців. Хоча за неофіційними даними, за словами експертів, у Польщі працює більше 1 млн громадян України.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас