Більшість німецьких компаній не вірять у євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Більшість німецьких компаній не вірять у євро

Світ
785
Курс євро по відношенню до основних світових валют знизиться в найближчі три місяці. За даними опитування, проведеного Commerzbank AG, в цьому переконані більше половини німецьких компаній.
51% опитаних компаній висловилися на користь зниження курсу євро. Це максимум з травня 2012 р., коли в наступні три місяці євро подешевшав на 7,7%. У червні цей відсоток був удвічі менше – 26%.
До такого песимізму компаній призвела обіцянка голови Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі залишити базову процентну ставку в єврозоні на рекордно низькому рівні на тривалий термін.
Дана заява стала безпрецедентною, оскільки регулятор вперше перейшов до практики прогнозування ставок, аналогічної практиці Федеральної резервної системи. Драгі заявив, що за даний “беспрецедентний” крок проголосували всі 23 керівника ЄЦБ.
Розмір ставки зараз дорівнює 0,5%, і це значення може бути переглянуте на черговому засіданні ЄЦБ, яке відбудеться 4 серпня.
Проте вчора стало відомо, що зведений індекс менеджерів закупівель в єврозоні перевищив у липні 50 пунктів вперше майже за 1,5 року, що говорить про зростання активності в економіці, свідчать дані Markit Economics. Індекс в липні склав 50,4 пункту в порівнянні з 48,7 пункту в червні. Аналітики, опитані Bloomberg, очікували зростання показника всього до 49,1 пункту.
Якщо показник перевищує 50 пунктів, то це говорить про зростання активності в економіці, а якщо індекс менше 50 пунктів, то активність скорочується.
Варто відзначити, що німецькі компанії давали невірний прогноз щодо курсу євро 5 місяців поспіль – з листопада по березень.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас