ЗМІ назвали ТОП-5 найбрудніших річок України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ назвали ТОП-5 найбрудніших річок України

Особисті фінанси
3606
Чистих річок в Україні більше немає. Найменший відсоток води знаходять у суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків в Сіверському Донці, Західному Бузі та в притоках Дніпра.
Дослідники Національної геофізичної обсерваторії називають Сіверський Донець, Західний Буг, Дністер, а також притоки і водосховища Дніпра найбруднішими річками країни.
Наприклад, пише видання, в Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів – у вісім разів. У притоках Дністра – Тисмениці, Опірі, Лімниці, Бистриці Надвірнянській – сполук марганцю більше норми в 29 разів, а міді в 41.
Крім того, в дніпровських водосховищах – Київському, Каховському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському – обидва ці елементи подекуди перевищують норму вже в 80 раз. А в притоках Дніпра – Прип’яті, Тетереві, Ірпені, Десні та інших – вміст заліза, марганцю і міді перевищує норму в деяких випадках в 18, 57 і 40 разів відповідно.
У зв’язку з цим медики попереджають, що купання в такій воді може викликати хвороби шкіри, а її тривале вживання в їжу навіть після очищення на водоканалах – ураження центральної нервової та серцево-судинної систем, а також шлунково-кишкового тракту.
Брудні річки зустрічаються не тільки на сході країни, але і на заході, а також півдні, екологія яких лише на перший погляд бездоганна. Заступник директора з моніторингу та техніки Центральної геофізичної обсерваторії Леонід Табачний зазначає, що в кожному регіоні свої джерела забруднення.
У Центральній Україні, де протікає Дніпро, це мінеральні добрива, що масово використовуються в сільському господарстві, а Сіверський Донець гублять нафтохімічні комбінати і шахти, а Західний Буг – каналізаційні стоки. “Чистих річок в Україні немає”, – упевнений директор Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України Владислав Гончарук.
Неорганічне сміття, особливо пластиковий посуд і будівельні відходи, експерти називають потужною хімічною зброєю. У процесі їх розкладу утворюється фільтрат, що проникає в підземні водоносні горизонти, а звідти через ґрунтові води – в поверхневі. В цілому в 2011 році в річки, озера і водосховища було скинуто понад 7,7 млрд кубометрів різних відходів, з яких очищених було трохи більше половини.
В 2011 році в річки та озера потрапили гігантські порції сульфатів, хлоридів, нітритів, фосфатів, у тому числі понад 400 тисяч тонн нафтопродуктів, яких вистачило б для тривалої роботи великої мережі бензозаправок. Причому з цих же водойм жителі країни отримують близько 70% питної води.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас