Суд визнав банкрутом київський готель "Славутич" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Суд визнав банкрутом київський готель "Славутич"

Казна та Політика
916
Господарський суд Києва постановою від 11 липня визнав банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру у відношенні ВАТ “Готель “Славутич”(Київ), власника однойменного готелю в Дніпровському районі Києва.
Відповідне оголошення опубліковано у виданні “Голос України” у четвер.
Ліквідатором ВАТ призначений арбітражний керуючий Олексій Щербань.
Згідно з постановою, текст якої оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень, засідання з розгляду звіту та ліквідаційного балансу боржника призначено на 10 липня 2014 року.
Ініціатором порушення справи про банкрутство готелю “Славутич” у квітні 2011 року виступив її кредитор ТОВ “Сталькон М” (Київ), сума позовних вимог якого становила 11,4 млн грн.
Разом з тим арбітражний керуючий Щербань у травні 2012 року надав пояснення щодо реєстру вимог кредиторів ВАТ, який згодом затверджений ухвалою Госпсуду Києва від 15 травня 2012 року на загальну суму в 16,7 млн ​​грн.
Згідно із затвердженим реєстром, кредиторами готелю “Славутич” визнані: ТОВ “Сталькон М” (на суму 15,736 млн грн); ПП “Веста-Сервіс” (0,299 млн грн) і ТОВ “Ремонтно-будівельна компанія -” Славутич “(0,696 млн грн , усі Київ).
Рішення про припинення процедури санації ВАТ, введеної судом у червні 2012 року, кредитори готелю ухвалили одноголосно на засіданні 3 червня 2013 року.
Як повідомлялося, в кінці січня минулого року колишні власники ВАТ “Готель “Славутич” заявили про силове захоплення Готелю 20 січня 2012 року і про порушення законодавства в ході процедури банкрутства ВАТ, у зв’язку з чим мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Міноритарний акціонер готелю Мстислав Скоробогатов на прес-конференції в Києві 25 січня повідомив, що ініціатори силового захоплення готелю “Славутич” діяли в інтересах екс-віце-спікера Держдуми РФ Олександра Бабакова (депутат Держдуми РФ VI скликання, фракція “Єдина Росія”, наявність бізнесу в Україні заперечує – ІФ).
У свою чергу юрист-консультант Михайло Негреша зазначив, що справа про банкрутство готелю “Славутич” ініційована “Сталькон М” і що стало основою позову про вилучення будівлі готелю у власника – ПП “Базис-Пром” (Київ), порушена Господарським судом Києва та залишена без змін апеляційною інстанцією з порушеннями чинного законодавства.
Негреша також повідомив, що Госпсуд Києва призначив арбітражним керуючим і розпорядником майна готелю Щербаня, який є також співвласником ВАТ “Готель “Славутич”, на користь якого вилучається будівля готелю “Славутич”.
Співвласник ПП “Базис-Пром” Абдулла Бані Насер також повідомив про намір звернутися до президента України Віктора Януковича з проханням сприяти у вирішенні конфлікту.
У січні 2009 року Насер і Скоробогатов, які є співвласниками ПП “Даско”, яке опосередковано володіло готельним комплексом “Русь”, а також 50%-ми частками в торгово-розважальному центрі “Метрополіс” і торговому центрі “Метроград” у Києві, звернулися в ЄСПЛ з позовом проти України у зв’язку з порушенням прав власності, що сталося при рейдерському захопленні перелічених об’єктів в листопаді 2006 року. У своєму позові вони оцінювали збиток від рейдерських дій у розмірі $ 250 млн.
Тоді Насер і Скоробогатов пов’язували захоплення з підприємством VS Energy International, бенефіціарами якої є кілька російських підприємців, а також депутат Держдуми РФ Бабаков.
ВАТ “Готель “Славутич” створено в 1996 році шляхом перетворення однойменного орендного підприємства, заснованого в 1993 році.
Чотиризірковий готель “Славутич” на 400 номерів (включає дві конференц-зали загальною площею 407 кв. м місткістю до 320 чол. та кімнату для переговорів) розташований по вул. Ентузіастів, 1 на березі Русанівського острова у Дніпровському районі Києва.
Дочірні компанії готелю “Славутич”: ТОВ “Готельний комплекс “Славутич”, ТОВРБК – “Славутич”, ТОВ “Глорія-Форт” та ПрАТ “Вега-Трейд” (всі – Київ).
Згідно з даними в системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, основними акціонерами ВАТ до кінця 2012 року були Newland Overseas Trading Limited (24,9999%, Нікосія, Кіпр), ТОВ “Юніверсал Альянс Україна” (24,9998%) і ООВ “Венчурні інвестиційні проекти” в інтересах Пайового закритого недиверсифікованого венчурного інвестиційного фонду “Прем’єрний” (19,602%, обидва – Київ).
Статутний капітал ВАТ “Готель “Славутич” до кінця 2012 року становив 1,633 млн грн.
ТОВ “Сталькон М” створено в 2007 році. Займається діяльністю у сфері адвокатських об’єднань та індивідуальною адвокатською діяльністю.
Учасником з часткою 100% у статутному капіталі ТОВ на травень 2012 року був Аркадій Пермяков.
Статутний капітал ТОВ “Сталькон М” на травень 2012 року становив 46 тис. грн.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас