Українцям пообіцяли не стягувати додаткову плату за ввезення пристроїв з Wi-Fi — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям пообіцяли не стягувати додаткову плату за ввезення пристроїв з Wi-Fi

Казна та Політика
460
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), спростовує інформацію про можливе стягненні додаткової плати за ввезення в Україну пристроїв, що підтримують Wi-Fi. Про це повідомили в прес-службі НКРЗІ.
Згідно з повідомленням, 16 липня на черговому засіданні Нацкомісія прийняла за основу проект рішення «Про затвердження Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, зокрема переміщення в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи».
“Поширена у ЗМІ 23-24 липня інформація про пропозицію, яку нібито внесла НКРЗІ щодо стягнення додаткової плати за ввезення в країну пристроїв, що підтримують Wi-Fi, не відповідає дійсності і є вкрай некоректною інтерпретацією відповідних рішень НКРЗІ”, – повідомили в прес-службі комісії.
Разом з тим, відповідно до Закону “Про радіочастотний ресурс України”, ввезення з-за кордону, реалізація та експлуатація радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі – РЕЗ та ВП) здійснюється на дозвільній основі, що є елементом захисту громадян України від неякісної продукції . При цьому Нацкомісія, відповідно до закону, має право визначати перелік РЕЗ та ВП, для ввезення з-за кордону та експлуатації яких не потрібні дозволи.
“Технічний прогрес не стоїть на місці, йде розвиток ідей, технологій, їх реалізація, в результаті створюються нові радіоелектронні пристрої для широкого застосування в повсякденному житті споживачів. Враховуючи це, НКРЗІ розробила новий перелік”, – повідомили в комісії, зазначивши, що розроблений в 2010 році перелік доповнено новими типами устаткування. Крім того, у переліку конкретизовані типи обладнання бездротового доступу до мережі Інтернет, яке застосовує радіотехнологію широкосмугового радіодоступу (Wi-Fi), а також збільшено кількість типів і видів устаткування.
“Перелік не передбачає додаткових стягнень, а сприяє створенню умов для збільшення кількості обладнання, яке буде ввозитися на бездозвільній основі, у тому числі із застосуванням Wi-Fi, зменшує витрати при ввезенні обмеженої кількості обладнання для власного споживання”, – підкреслює НКРЗІ.
Як повідомлялося, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації розширила перелік радіообладнання, яке можна ввозити в країну без дозволів на ввезення, які видає держпідприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР).
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас