Українці почали відмовлятися від великих покупок: споживчий настрій падає — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українці почали відмовлятися від великих покупок: споживчий настрій падає

Особисті фінанси
5025
Споживчі настрої українців, після погіршення в травні на 3,2 пункту, в червні погіршились на 0,5 пункту – до 82,7
Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.
При цьому, згідно з даними дослідження, оцінка українцями поточного стану справ у червні зменшилася на 2 пункти, в порівнянні з травнем і склала 81,2 пункту.
«Хороші погодні умови для сільського господарства створили передумови для сезонного зменшення очікувань безробіття і більшого оптимізму щодо розвитку економіки найближчого року. У той же час очікування щодо зміни особистого добробуту дещо погіршилися», – наголошується в повідомленні GfK Ukraine.
Зокрема, на тлі падіння інфляційних очікувань до рекордно низького за останні три роки рівня (відповідний індекс досяг 175,1, що на 6,4 пункту менше травневого показника), істотно (на 6,1 пункту до 77,3) зменшилася оцінка доцільності великих закупівель.
При цьому вперше з січня трохи виросли девальваційні очікування: індекс очікувань українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців погіршився на 3 пункти – до 124.
Разом з тим на початку літа покращилися очікування українців щодо динаміки безробіття: відповідний індекс склав 129,3, що на 6,9 пункту менше, ніж у травні.
«Очікування хорошого урожаю, падіння ВВП і погіршення ситуації в державному бюджеті різноспрямовано впливають на споживчі настрої, які продовжують коливатися у вузькому діапазоні, незмінному вже протягом року», – йдеться в повідомленні компанії.
При цьому, як наголошується в даних дослідження, найбільш істотно погіршилися настрої на сході, тоді як в інших регіонах, окрім заходу країни, спостерігається їх значне підвищення.
Нагадаємо, що індекс споживчих настроїв GfK Ukraine в Україні визначається на підставі вибіркового дослідження домашніх господарств країни, в ході якого опитуються 1 тис. осіб у віці від 15 до 59 років.
За матеріалами:
Коментарі
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас