Міні-стимули зроблені в Китаї — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міні-стимули зроблені в Китаї

Світ
1387
Побудувати залізницю, ввести податкові пільги для малих підприємств і знизити експортні мита – все це готовий зробити Китай, щоб не дати темпами економічного зростання впасти нижче 7%. Це міні-стимули, відзначають експерти, але напрямок правильний.
У Китаї буде створено фонд для розвитку залізничного сполучення. Це один із заходів, які запропонував прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян, і в середу схвалила Держрада, щоб підтримати зростання ВВП. Для залучення інвестицій в рамках проекту будуть випущені облігації. Влада також планує передати права власності на деякі шляхи міського та регіонального значення муніципалітетам і приватним інвесторам.
«Щоб розбагатіти, потрібно будувати дороги, в першу чергу, залізниці», – пояснив Лі, цитата за агентством Bloomberg. У розвитку залізничного сполучення він бачить «безліч вигод», в тому числі за рахунок урбанізації та поліпшення якості життя населення.
У 2013 році КНР планує інвестувати в цей напрямок 520 млрд юанів ($ 85 млрд).
Ще одна область реформування – податки. Тут планується ввести пільги для малого бізнесу – скасувати податок на додану вартість та операційний податок на компанії з оборотом менше 20 тисяч юанів ($ 3250) на місяць.
Це послаблення, яке набуде чинності вже з 1 серпня 2013 року, за підрахунками уряду, допоможе 6 млн підприємств, на яких зайняті десятки мільйонів чоловік.
Третя сфера, яку чекають поліпшення – експорт. Експортерам обіцяно спрощення процедури погодження та скорочення зборів. Зокрема, сировинним експортерам буде знижено збори на інспекційні служби, а для промислових експортерів оптимізують митні перевірки.
Напередодні Держрада заборонила будівництво будь-яких будівель для уряду і місцевих адміністрацій на найближчі п’ять років.
Мораторій поширюється навіть на ремонт старих офісів за приватний рахунок. Таким чином Китай почав боротьбу з надмірно шикарними адміністративними спорудами, що провокували невдоволення громадян.
Також влада в черговий раз пообіцяла утримувати стабільний рівень обмінного курсу юаня. Експерти не виключають, що Народний банк Китаю тепер буде вживати заходи для зниження курсу юаня, хоча, можливо, обмежиться його стабілізацією на поточному рівні. З початку року юань зміцнився до долара США на 1,5% – це найсильніше зростання серед 11 основних азійських валют.
В економіці КНР прогнозується сильний спад, зростання ВВП в 2013 році очікують на рівні 7-7,5% – найнижчий результат за останні 23 роки.
У другому кварталі зростання ВВП Китаю склало 7,5% (відносно аналогічного періоду минулого року) і більшість аналітиків очікують подальшого зниження. У той же час Кецян кілька днів тому заявив, що нація не може собі дозволити зниження зростання економіки нижче 7% на рік. Попередня оцінка виробничого сектора за липень, що вийшла в середу, показала зниження до мінімуму за 11 місяців.
Економіка КНР залишається в нормі, оголосив тепер Кецян, реформи мають стабілізувати зростання і пробудити енергію ринку.
Експерти вважають, що для Китаю масштаб стимулів поки вельми обмежений, проте вони можуть бути передвісниками великих політичних кроків у цьому напрямку. «Це можна назвати міні-стимулами. Вони вкрай малі, але, з іншого боку, вони ефективні», – говорить економіст Bank of America Merrill Lynch Лу Тін. За його словами, вони можуть істотно підвищити впевненість учасників ринку, навіть якщо їх прямий ефект на економічне зростання буде обмеженим. «Думаю, у найближчі місяці ми будемо отримувати звіти про цільові витрати, – вважає економіст з Capital Economics Марк Вільямс. – Вони можуть бути не дуже помітними на тлі іншого стимулювання, але послужать підтвердженням зусиль зберегти зростання на цьому рівні».
Російський уряд в четвер також розгляне план заходів, спрямованих на підвищення темпів зростання економіки.
Як повідомляє прес-служба, це будуть «системні заходи, спрямовані на підвищення доступності банківського кредитування, розвитку малого та середнього підприємництва, стимулювання інвестиційної активності, поліпшення ділового клімату та підтримку реального сектора економіки».
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас