Провайдери не винні: американці розкрили секрети гальмуючого інтернету — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Провайдери не винні: американці розкрили секрети гальмуючого інтернету

Технології&Авто
2747
Дослідники з’ясували, що в падінні швидкості інтернет-з’єднання зазвичай винуватий не провайдер, а магістральні лінії комунікацій. До подібного висновку дійшли американські експерти, які вивчили дані з більш ніж 13 тисяч вузлів у 16 американських провайдерів. Деталі описує MIT Technology Review
Фахівці проаналізували завантаженість мережі на основі даних, отриманих у 2010 році компанією SamKnows на прохання Федерального агентства з зв’язку США. У рамках цього проекту до мереж 16 різних провайдерів під’єднали понад 13 тисяч спеціальних вимірювальних вузлів.
Кожен вузол складався з роутера Netgear зі спеціальними програмами (“прошивкою”) і який регулярно відправляв контрольні запити на певне число сайтів, а також здійснював спроби завантажити веб-сторінки повністю з одночасним виміром терміну, необхідного на подібні операції.
Вивчення даних про швидкість мережі в різних умовах (були залучені як приватні будинки, так і офісні будівлі з корпоративними мережами) дозволило зрозуміти те, що падіння швидкості далеко не завжди трапляється з вини провайдерів. Вчені зазначили, що приблизно 80% часу провайдери можуть транслювати дані до юзерів на швидкості, яка не менше 80% від заявленої в рекламі і тарифному плані, проте магістральним каналам властива найгірша пропускна здатність.
Аналітики відзначають, що з’ясування причин падіння швидкості вимагає окремого аналізу, який виходить за рамки реалізованого проекту. Вони пообіцяли, що найближчими місяцями цій темі буде присвячено окремий матеріал.
Нагадаємо, 23 липня, українські ЗМІ повідомляли, що влада має намір ввести податок на Wi-Fi.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас