Президент ветував закон про відтермінування обов'язкового зонування — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Президент ветував закон про відтермінування обов'язкового зонування

Казна та Політика
1562
Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону, що дозволяє до 1 січня 2015 року за відсутності плану зонування або детального плану території (ДПТ) передавати земельні ділянки державної і комунальної власності у власність або користування фізичним та юрособам для містобудівних потреб, а також зміну цільового призначення землі.
Як повідомляється на сайті президента в середу, ветований закон № 2363-1 “Про внесення змін до розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо зупинення заборони на відведення земельних ділянок.
Президент пропонує парламенту повторно розглянути цей закон у парламенті з урахуванням його пропозицій.
В.Янукович наголошує, що поданий на підпис закон призупиняє надання містобудівних умов і обмежень уповноваженими органами містобудування та архітектури, а також дію заборони на відведення землі і зміну її цільового призначення за відсутності плану зонування або детального плану території для всіх населених пунктів України, крім Києва.
Однак при впровадженні запропонованих змін до встановлених для Києва обмежень, особи, які мають намір щось побудувати в столиці, в тому числі і власники, і користувачі ділянок, не зможуть реалізувати право на отримання містобудівних умов і обмежень для будівництва.
На думку глави держави, реалізація положень закону негативно вплине на економічний розвиток Києва, зокрема, в питаннях житлового будівництва, забудови інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, а також на здійснення столичних функцій, у тому числі створення умов для діяльності у місті органів державної влади, дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій в Україні, виконання міжнародних договорів.
У зв’язку з цим В.Янукович пропонує прибрати з документа обмеження щодо землевідведення для Києва.
Президент відзначає, що запропоновані законом зміни також порушують конституційні норми про рівність перед законом усіх суб’єктів права власності, забезпеченні державою захисту прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальної спрямованості економіки, рівності перед законом усіх громадян, неможливості привілеїв і обмежень за ознаками місця проживання.
Як повідомлялося, парламент прийняв закон № 2363-1 “Про внесення змін до розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо зупинення заборони на відведення земельних ділянок 21 червня 2013 у другому читанні і в цілому. За ухвалення документа проголосувало 273 народних депутатів.
Законом передбачалося, що Кабмін повинен передбачити в бюджеті 2014 кошти на розробку планів зонування та детальних планів територій, а також розробити та затвердити механізм їх фінансування.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас