Янукович підписав закон про казначейські векселі: деталі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Янукович підписав закон про казначейські векселі: деталі

Казна та Політика
1705
Кабінет міністрів зможе використовувати казначейські векселі в установлених ним обсягах для реструктуризації бюджетної заборгованості, яка виникла станом на 1 січня 2013 року, і для оформлення заборгованості з відшкодування податку на додану вартість, якщо платник податків вибрав такий варіант розрахунків.
Відповідний закон, прийнятий Верховною Радою 4 липня, підписав у середу президент Віктор Янукович.
Згідно з ним, сума заборгованості буде ділитися на п’ять рівних частин і оформлятися векселями з погашенням через один, два, три, чотири роки і п’ять років. Передбачена також можливість сплати векселями зобов’язань перед бюджетом, але не раніше строку їх погашення.
Перший віце-прем’єр Сергій Арбузов на минулому тижні на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією ще раз підкреслив, що оформлення боргу з відшкодування ПДВ векселями буде виключно добровільним.
За його словами, уряд більше зацікавлений у запуску фінансових векселів, які випускатимуться банками і дозволять організувати безресурсне кредитування.
У той же час бізнес виступив проти цього закону, зокрема, Федерація роботодавців, очолювана Дмитром Фірташем, просила президента застосувати до нього право вето.
“Новації свідчать про намір влади вилучити у бізнесу не менше 20 млрд грн обігових коштів протягом другого півріччя”, – йдеться в повідомленні ФРУ в п’ятницю. На думку Федерації, запропонований варіант розміщення векселів з урахуванням неринкової процентної ставки і фактична відсутність права вибору у бізнесу, означає примусову заморозку зобов’язань держави перед роботодавцями на строк до п’яти років.
ФРУ вважає, що це призведе до подальшого погіршення фінансового стану підприємств і скорочення експорту, а також зростання негативного сальдо торгового балансу і прихованого дефіциту бюджету.
Крім того, як зазначають в організації, надання органам доходів і зборів можливості фактично приймати рішення про те, яким чином відшкодовувати ПДВ – векселями чи грошима, прямо веде до виникнення поля для корупції в цьому питанні. “Проблемою є також і те, що порядок обороту фінвекселів, від якого, в першу чергу, залежатиме їх ліквідність, доручено стверджувати Кабміну”, – зазначається в повідомленні.
У відсутність цього порядку і заявлених обсягів випуску банки та інвесткомпанії затрудняються прогнозувати, з яким дисконтом і прибутковістю будуть торгуватися векселя, підкреслюючи лише, що дисконти і ставки будуть істотно вище, ніж за ПДВ-облігаціями, що випускалися раніше.
До того ж торгівля векселями на біржах заборонена українським законодавством, у зв’язку з чим асоціація “Українські фондові торговці” (АУФТ) і біржа “Перспектива” запропонували створити позабіржову торговельну систему для них.
Кредиторська заборгованість загального фонду держбюджету на 1 січня 2013 становила 4,35 млрд грн порівняно з 2,19 млрд грн роком раніше, а відшкодування ПДВ в 2013 році передбачено в обсязі 59,5 млрд грн.
Згідно з даними Державної казначейської служби, доходи загального фонду держбюджету в першому півріччі 2013 склали 142,4 млрд грн, що всього на 1,1 млрд грн, або на 0,8%, перевищує показник за аналогічний період 2012 року. При цьому в червні доходи загального фонду склали 24,5 млрд грн, або на 6,5% менше, ніж у червні минулого року.
ДКСУ також уточнює, що в спецфонд держбюджету за січень-червень цього року надійшло 20,2 млрд грн, тоді як за аналогічний період минулого року – 21,61 млрд грн. З урахуванням раніше оприлюднених даних, у червні спецфонд отримав 2,6 млрд грн доходів, що на 21,9% менше, ніж у червні-2012.
За даними відомства, у першому півріччі поточного року обсяг відшкодування ПДВ зріс на 4,5 млрд грн, або на 19,4%, – до 27,5 млрд грн, у тому числі в червні-2013 було відшкодовано 3,8 млрд грн, тоді як у червні-2012 – 3,87 млрд грн. При цьому автоматичне відшкодування ПДВ у червні поточного року збільшилося до 2,2 млрд грн з 2,13 млрд грн рік тому. Проте в цілому за півріччя обсяг автоматичного відшкодування впав на 7,3% – до 11,6 млрд грн.
Законом про держбюджет-2013 його доходи визначені в 363,123 млрд грн, у тому числі по загальному фонду – 315,517 млрд грн, витрати – 412,406 млрд грн і 363,922 млрд грн відповідно. Дефіцит запланований на рівні до 50,585 млрд грн, у тому числі по загальному фонду – 44,535 млрд грн.
Доходи загального фонду держбюджету-2012 склали 289,6 млрд грн, збільшившись порівняно з 2011 роком на 23,8 млрд грн, або на 8,9%. Спеціальний фонд в минулому році отримав 56,48 млрд грн, що на 7,68 млрд грн, або на 15,7% більше, ніж у 2011 році.
Бюджетне відшкодування ПДВ в минулому році зросло на 3,2 млрд грн, або на 7,4% – до 46 млрд грн, у тому числі в автоматичному режимі було відшкодовано 23,19 млрд грн, або 50,5%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас