Чим запам'ятався вівторок: нова війна США, золото НБУ, електронний квиток не треба міняти у касі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим запам'ятався вівторок: нова війна США, золото НБУ, електронний квиток не треба міняти у касі

1586
Нова війна США
Американські військові підготували план обмежених дистанційних ударів по об’єктах сирійської армії, в тому числі системам ППО і командних пунктах. Потенційні цілі також включають сили ВПС, наземні війська, ракетні установки, флот і допоміжні військові об’єкти. Все це голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США Мартін Демпсі виклав у листі голові сенатського Комітету з військових справ Карлу Левіну.
P. S. Судячи з усього, Обама все-таки почне нову війну, незважаючи на отриману нобелівську премію миру. І протистояти сирійським опозиціонерам з американцями будуть війська президента Ассада, озброєні російською зброєю. Хто сказав, що холодна війна закінчилася?
Скільки залізниця витрачає на українців
Заступник генерального директора “Укрзалізниці” Павло Чекалов оприлюднив на брифінгу цифри збитковості внутрішніх перевезень “Укрзалізниці”. За його словами, дотація на одного пасажира в середньому становить 84,5 грн. “Таку цифру ми отримали, коли поділили збитки за рік “Укрзалізниці” на цифру всіх перевезених пасажирів разом з пільговиками”.
P.S. От цікаво – чому кожен новий керівник в Укрзалізниці – після покійного Кирпи тільки те й робить, що скаржиться на брак грошей? І чому не скаржився він?
Електронний квиток на потяг отримав статус розрахункового документа в Україні
Як заявив під час брифінгу заступник генерального директора “Укрзалізниці” Павло Чекалов, з сьогоднішнього дня електронні посадочні документи є легітимними для звітності. “З 23 липня електронні квитки, які діють на швидкісні поїзди “Інтерсіті+” і поїзд № 37/38 “Київ-Донецьк” отримали статус розрахункового документа (фіскального чека – ред.). Тепер пасажири, які замовили електронний квиток на сайті “Укрзалізниці” і проплатили його через інтернет, можуть надрукувати електронний квиток на домашньому принтері і сідати з ним в поїзд. Перевірка електронних квитків здійснюється провідниками шляхом зчитування з посадочного документа відповідного коду спеціальним пристроєм”.
P.S. Похвальна ініціатива. Питання одне – якщо з Хюндаями ситуація більш-менш зрозуміла, то чому був обраний поїзд на Донецьк, а не скажімо на Львів чи Одесу? Хоча таке питання, напевно, риторичне.
Золота у НБУ дуже мало
Банківське золото становить менше 7% від усього золотовалютного резерву України. Про це повідомила провідний науковий співробітник відділу валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Олена Сльозко. “Золотовалютні резерви нашої країни переважно складаються з валют іноземних держав. Банківське ж золото, яке зберігається в злитках, складає всього 6,67% від всіх золотовалютних резервів”, – зазначила вона.
P.S. Іншими словами, виходить що стабільність нашої рідної гривні тримається виключно на “чужих надрукованих папірцях”. Може тоді є сенс називати запаси НБУ не “золотовалютними, а валютними”?
Іноземний капітал біжить з Китаю
Китай зіткнувся з відтоком іноземного капіталу в червні на тлі уповільнення економічного зростання і зміцнення юаня, що сприятиме кредитній кризі в країні і негативно відбиватиметься на всій банківській системі. Хоча кредитна криза значно ослабла з минулого місяця, так як Центральний банк Китаю “вливав” кошти на міжбанківський ринок, за допомогою якого банки кредитують один одного, відтік капіталу викликається побоюваннями з приводу стану банківської та фінансової системи країни.
P.S. Китай продовжує розплачуватися за спробу нової влади різко пригальмувати зростання кредитної бульбашки і шалену витрату грошей на предмети розкоші, які спостерігалися останні кілька років. Поки ситуація знаходиться під контролем, незважаючи на всі негативні новини.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас