Міністр енергетики передумав продовжувати стандарт бензину Євро-3 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міністр енергетики передумав продовжувати стандарт бензину Євро-3

Енергетика
891
Міністр енергетики Едуард Ставицький передумав продовжувати старий стандарт бензину Євро-3, хоча ще місяць тому говорив протилежне.
16 липня він надіслав листа до віце-прем’єра Юрія Бойко, в якому просить доручити Міністерству економіки забезпечити продовження до 1 липня 2014 стандарту Євро-3 тільки по дизельному паливу. Про бензин в листі мова не йде.
Необхідність продовження старого стандарту на дизпаливо Міненерго пояснює тим, що близько 10-20% українського споживання забезпечується за рахунок поставок через трубопровідну систему російського “Транснафтопродукт”, яка заповнена паливом Євро-3. Воно використовується для потреб сільгоспвиробників, а також “Укрзалізниці”.
У листі наголошується, що дія старих стандартів якості нафтопродуктів вже неодноразово продовжувалося, але державний Шебелинський ГПЗ, а також Надвірнянський НПЗ і Дрогобицький НПЗ (контролюються групою “Приват”), нездатні виробляти більш якісне паливо, так і не скористалися відстрочками для модернізації.
Нагадаємо, стандарти Євро-2 і Євро-3 дійсні до 1 липня 2013 року. Паливо більш високої якості здатні виробляти тільки три українських підприємства – Кременчуцький НПЗ, який контролюється “Приватом”, Лисичанський завод, що належить “Роснафті”, а також Одеський, який купується групою ВЕТЕК.
Європа відмовилася від Євро-3 від нього ще в середині нульових років. Паливний стандарт регулює вміст шкідливих речовин в автомобільних вихлопах. Чим вище номер стандарту, тим він жорсткіше.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас