Частка вітчизняних НПЗ на ринку нафтопродуктів України може досягти 50-60% в 2014 р., - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Частка вітчизняних НПЗ на ринку нафтопродуктів України може досягти 50-60% в 2014 р., - експерт

Енергетика
660
Реалізація планів із запуску українських НПЗ істотно змінить структуру наповнення ринку України нафтопродуктами. За даними “Консалтингової групи А-95”, у першому півріччі 2013 було досягнуто мінімальне значення частки української продукції на ринку – 755 тис. т, або 22,3%, від оцінного балансу. Проте вже найближчим часом аналітики чекають відновлення позицій українських НПЗ.
За даними “А-95”, до кінця літа відновить роботу Одеський НПЗ, що належить ГК “ВЕТЕК”. Планована на перших етапах завантаження в обсязі 200 тис. т нафти забезпечить виробництво близько 100 тис. т світлих нафтопродуктів (12% ринку).
Більш суттєві зміни в наповненні ринку відбудуться з відновленням роботи НПЗЛИНІК”, що належить компанії “Роснефть”. На думку аналітиків “А-95”, найбільш вірогідним терміном запуску підприємства є весна 2014. Мінімальний обсяг переробки цього потужного НПЗ становить близько 400 тис. т з виробленням близько 270 тис. т бензину і дизельного палива (близько 32% ринку).
З урахуванням поточних обсягів Кременчуцького НПЗ і Шебелинського ГПЗ сумарний обсяг переробки в 2014 р. може скласти 850 тис. т на місяць, або більше 10 млн т на рік.
“Це означає, що в 2014 р. частка українських нафтопродуктів може повернутися на позначку 50-60% внутрішнього ринку”, – говорить директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн, відзначаючи, що даний показник, головним чином, буде змінюватись в залежності від рішення “Роснєфті” про завантаження “ЛИНИКа” сировиною, яку будуть давати, і паливо з якої буде повертатися назад до Росії.
Однак, зазначають експерти “А-95”, робота НПЗ в поточних умовах буде, в кращому випадку, беззбитковою, що створюватиме ризики рецидивів зупинки підприємств. Стабільна діяльність галузі та її розвиток залежатимуть від політики уряду з наведення порядку на ринку нафтопродуктів і стимулювання модернізації НПЗ. В Україні продовжує функціонувати і рости тіньовий сектор паливного ринку – контрабанда і фальсифікат, які стали причинами зупинки в 2010 і 2012 рр.. Одеського і Лисичанського НПЗ відповідно. Другою складовою проблем є технічна відсталість українських виробництв, яка навіть в рівних умовах не дозволять успішно конкурувати із зарубіжними виробниками ні за ціною, ні за якістю.
“Власники НПЗ рано чи пізно висунуть перед урядом головну умову своєї роботи – ліквідацію тіньового ринку, який оцінюється в 30% споживання. Паралельно Кабінет міністрів України превентивно повинен впровадити на законодавчому рівні пільги на ввезення обладнання, необхідного для модернізації, і особливий режим оподаткування на період цих робіт”, – вважає Сергій Куюн.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас