Через нелегальні НПЗ держбюджет за півроку недоотримав 750 млн грн, - аналітик — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через нелегальні НПЗ держбюджет за півроку недоотримав 750 млн грн, - аналітик

Енергетика
321
Загальний обсяг недонадходжень акцизів з палива до бюджету від діяльності міні-НПЗ в Україні становить близько 125 млн грн щомісяця.
Таку оцінку озвучив директор аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін.
“Виробництво нелегальних нафтопродуктів є основною причиною недонадходжень паливних акцизів до бюджету і має суттєвий негативний вплив на ринок якості нафтопродуктів”, – підкреслив експерт.
Посилаючись на дані нафтотрейдерів, а також непрямі оцінки обсягу реалізованого обладнання для таких підприємств, Баронін відзначив, що частка нафтопродуктів, вироблених на міні-НПЗ в Україні, становить близько 20% всього ринку.
“Практично весь сегмент міні-НПЗ використовує схеми ухилення від сплати акцизних зборів чи інші мінімізаційні схеми”, – підкреслив фахівець.
За його словами, технічні можливості всіх наявних в Україні міні-НПЗ не дозволяють їм виробляти бензини класу вище, ніж А80, а низькоякісна продукція різними шляхами потрапляє на АЗС за тіньовими схемами.
“Міні-НПЗ володіють обладнанням тільки для атмосферної перегонки нафти, яка дозволяє отримувати бензин з октановим числом 50-60 і можливістю його підвищення максимум до 80 за рахунок застосування добавок. У підсумку сурогатний бензин найчастіше реалізується як А-95 або А-92 за цінами нижче середньоринкової ціни А-95 стандарту Євро-4 і Євро-5 на 1 грн”, – доповнив директор аналітичної групи Da Vinci AG.
Також Баронін звернув увагу на те, що робота міні-НПЗ нерозривно пов’язана з нафтогазовим видобутком. Обсяг нелегального і неврахованого видобутку в Україні оцінюється в 70 тис. тонн на місяць (лідер – Полтавська область). “Також нелегальна нафтопереробка існує за рахунок нелегальних поставок нафтопродуктів по підземним нафтопроводами з РФ в обсягах 30-50 тисяч тонн на місяць (лідер – Луганська область)”, – констатував експерт.
Нагадаємо, що Міністерство доходів і зборів почало масштабні перевірки нафтопереробних міні-заводів через ризики неповної сплати акцизного збору.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас